Az EUR/HUF kurzus nap közben bőven 278 alatt is járt. Ma reggel 278 forint körül állt az árfolyam. A 20 és 30 napos mozgóátlagok egyre lejjebb kerülnek, közelítenek az árfolyam jelenlegi értékéhez. Támaszt továbbra is 275 forintnál, ellenállásokat 279-280 forint körül, illetve feljebb, 282 forint környékén látunk.
Tegnap régiószerte kisebb-nagyobb erősödést láthattunk a devizapiacokon, kivéve a román lejt, ahol lényegében stagnált a kurzus az euró ellenében. Ma reggel mindenhol kisebb gyengülés látszik, ezért nem nagy meglepetés, ha a forint is egy árnyalatnyival gyengébben kezdi a napot a tegnapi záróértékénél. Ma délután az amerikai makroadatok esetleg befolyásolhatják a hangulatot, bár az elmúlt napokban az adatok publikálása nem váltott ki komolyabb hangulati ingadozásokat.
Ahogy az az elmúlt napokban jellemző volt, tegnap sem mért lényeges hozamváltozást az adósságkezelő a referenciapapírok mentén (-2 - +1 bázispont). A 12 hónapos diszkontkincstárjegy aukció tegnap igen jól sikerült, az adósságkezelő 45 milliárd forint helyett 60 milliárd forintnyi forrást vont be. A jelentős kereslet összhangban van az elmúlt időszakban megfigyelhető tendenciákkal, amihez azonban az is hozzájárulhatott, hogy az állampapírpiaci befektetők likviditási helyzete javulhatott a lejáró papírok és a visszavásárlások miatt (lásd a hétfői állampapírpiaci likviditási táblánkat).
Nemzetközi helyzetkép:
A nemzetközi devizapiacon tegnapi kereskedési nap folyamán a vártnál kedvezőtlenebb adatok érkeztek az USA-ból, melyek gyengítették a dollárt az euróval szemben. Angela Merkel német kancellár tegnapi nyilatkozta, melyben ismét megerősítette, hogy országa kész mindent megtenni az euró megvédése érdekében szintén erősíthette az eurót. Nap végére 1,229-ről 1,2356-ig emelkedett az árfolyam.
Ami a tőzsdéket illeti, jó hangulat uralkodott a tengerentúli piacon, hegymenetbe kapcsoltak a vezető tengerentúli indexek, és négyhavi csúcs közelébe emelkedtek (Dow 0,65 százalék, Nasdaq 1,04 százalék, S&P500 0,71 százalék). Ma a Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi index (augusztus, előzetes) értékét tudhatjuk meg délután.
Ázsiában a Nikkei 0,81 százalékot, a Hang Seng 0,51 százalékot emelkedett, míg a Shanghai index 0,18 százalékot veszített az értékéből. Az ázsiai piacok emelkedését nagymértékben segítette a globálisan jó befektetői hangulat és az amerikai piacok emelkedése. Az árupiacon az arany árfolyamát megfordította a 20 és 30 napos mozgóátlag, és emelkedéssel zárta a kereskedést. 0,7 százalékkal 1.615 dollárra erősödött az árfolyam. Tovább száguldott az olaj kurzusa, és 1,6 százalékkal 95,6 dollárig emelkedett. Közel a 200 napos mozgóátlag (96,7 dollár), ami megállíthatja az árfolyamot. Pozitív oldalon tartózkodnak a határidős indexek.
Friss hazai és nemzetközi hírek:
Az USA-ban a Philadelphia-i Fed index augusztusi értéke gyengébb lett a várakozásoknál, -5 pont helyett -7 pont, ami azonban még így is jobb, mint az előző havi -12,9 pont. Vegyesen alakultak az ingatlanpiaci adatok. A megkezdett házépítések száma évesítve 746 ezer volt júliusban, ami 1,1 százalékos visszaesést jelentett júniushoz képest. Eközben a júniusi értéket 760 ezerről 754 ezerre korrigálták. A kiadott építési engedélyek száma viszont jobban alakult a vártnál: 770 ezer helyett 812 ezer lett az érték – szintén évesített adat - ami 2008 augusztusa óta a legmagasabbnak számít.
Tegnap a Daimler konszern egyik illetékese arról beszélt, hogy valóban elképzelhető bővítés a kecskeméti gyárban, azonban erről döntés még nem született. Tegnapi sajtóhírek szerint a Daimler 2015-re megduplázná a termelési kapacitásait a nemrég elindult magyarországi gyárában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.