A Reuters által megkérdezett elemzők körében nőtt az aggodalom a kínai gazdaság lassulása kapcsán, de Jim Rogers nem aggódik. Mint mondja, Peking már bejelentette, hogy a teljesítménye csökken, így ez senkit nem érhet meglepetésként. Maga Rogers egyébként már tavaly decemberben azt nyilatkozta a Breakoutnak, hogy az idei évben gyengélkedni fog a kínai gazdaság, hosszú távon pedig továbbra is a bikák mellett áll a kínai sztorit illetően.
Ami Oroszországot illeti, Rogers szerint ez az ország, ahol a hódító hadseregek és a külföldről beáramló befektetési pénzek csúfos véget érnek. A guru Napoleon hadseregétől a volt Jukosz-vezér Mihail Hodorkovszkijig hoz fel példákat a gyors bukásra. És bár meglátása szerint Putyin egy "diktátor gazember", mégis ő vezetheti az országot a modern üzleti világba. Rogers szerint a szovjet kormányok negyven éven át vallottak jó elméleteket és hoztak rossz döntéseket, ez most változni látszik. Rogers egyébként egyelőre csak figyelemmel kíséri az orosz történéseket, de – mint mondta – azt tervezi, hogy rubelt vásárol.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.