Majd mikor valóssá vált, hogy a Fed beavatkozik, akkor újabb lendületet vett a forint, és egészen 280,70-ig erősödött. Hasonlóan tudott hasznot húzni a Fed akciójából a korona, zloty, lej trió is: a zloty, a forint nagyobb, míg a kevésbé volatilis korona, és lej kisebb mértékben. Amennyiben a jegybanki akciók után sikerül valamelyest rendbe rakni, fenntartható(bb) pályára tenni a PIIGS országokat, akkor egy tartósabb kockázatvállalási hullám érkezhet.
Ez esetben elindulhat a klasszikus carry trade effektus, amikor az alacsonyabb kamatot fizető devizából pénz „áramlik” a magasabb kamattal rendelkező fizetőeszközbe. Ahhoz, hogy a forint esetében beindulhasson ez a hatás a devizapiacokon, leginkább két dologra lenne szükség: az imént említett hatékony válságkezelésre az EU-ban, illetve egy hamar megkötött jó IMF szerződésre.
Amíg ezek nincsenek meg, addig kicsi annak az esélye, hogy az euró/forint árfolyama tartósan a 275-ös szint alatt tudna lehorgonyozni. A Fed által bejelentett intézkedések meglátszódnak az euró/frank árfolyamában is. Ma reggelre az „euró-svájci” kurzusa 1,2175 felett is járt, amire Vízkereszt óta nem volt példa. A frank/forint jegyzése is araszolgat lefelé, akár a 230 alatti szintek sem elképzelhetetlenek a közeljövőben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.