BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Vegyes kép a bankoknál

A hazai nagybankok közül négy is súlyos veszteséggel zárta az első hat hónapot. A CIB volt a legveszteségesebb, tőkeemelésre szorult. Az OTP profitja volt a legmagasabb a szektorban, méretéhez képest viszont a Budapest Bank nyeresége a legnagyobb.

Összességében szerény veszteséggel zárták a hazai bankok az első fél évet a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) adatai szerint, az egyes hitelintézetek között azonban elég markánsak az eltérések. A leggyengébb féléves eredményadatot eddig a CIB Bank tette közzé. A hitelintézet csaknem 44 milliárd forintos veszteséggel zárta az első hat hónapot, ez nagyjából négyszerese az egy évvel korábbi mínusznak.

A hitelintézet féléves vezetőségi jelentésében kitér arra, hogy Magyarországon a bankszektor jövedelmezősége tovább romlott az idén, és az OTP kivételével az összes nagyobb piaci szerelő veszteséges lett. A tőkemegfelelési mutatók ugyan jók, de számos bank tőkeemelésre kényszerült. A CIB-bel is így történt, anyacége, az olasz Intesa Sanpaolo a veszteségek kompenzálására 45 milliárd forintot juttatott a banknak.
Komoly veszteséggel szembesült a hazai nagybankok közül a két osztrák tulajdonú hitelintézet, a Raiffeisen és az Erste is.

Lapzártánkig csak az anyabankok féléves jelentésében jelent meg a hitelintézetek féléves eredménye, amely mindkét banknál rosszabb lett, az egy évvel ezelőttinél. A Raiffeisen 82 millió eurós veszteséggel zárta az első hat hónapot, ez csaknem a duplája a tavalyi deficitnek, az Erste 72,7 millió eurós vesztesége 40 százalékkal haladja meg a tavalyit. A legnagyobb bankok közül az MKB is 11,5 milliárd forintos mínuszban zárta az év első felét.

További részletek a hétfői Világgazdaságban

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.