A lap a Londonban megjelenő Financial Times tudósítását hozta le, és abból a levélből idézett, amelyet a Nagy-Britanniában képviselt külföldi bankok intéztek a brit pénzügyminisztériumhoz, a kínai hitelintézetek szorgalmazására. Ebben a panaszosok különösen a "nagyon igényes" likviditási előírásokat tették szóvá.
"Egyre nehezebb aktivitást kifejteni a Nagy-Britanniában jelenleg érvényes szabályozói környezetben" - olvasható a levélben, amelyből kitűnik, hogy egy kínai bank háromszor annyi üzletet bonyolít le Luxemburgon, mint Londonon keresztül.
A kínai bankokat különösen az zavarja, hogy a brit pénzügyi felügyelet, a Financial Services Authority (FSA) nem engedi meg nekik, hogy fiókokat létesítsenek a brit fővárosban. A Lolndonból történő távozás súlyos csapás a brit kormányra nézve - írja az FTD, ugyanis azt remélte, hogy London a kínai bankok fontos központjává válhat az európai tevékenységük szempontjából.
A nagy kínai bankok a pénzügyi válság kezdete óta vannak jelen a londoni Cityben. Közöttük szerepel az Industrial and Commercial Bank of China, a China Construction Bank és az Agricultural Bank of China. Ezek a piaci kapitalizációt tekintve a legnagyobbak közé tartoznak a világon. A brit pénzügyminisztériumhoz intézett levél szerint négy nagy kínai bank akar fiókot nyitni Londonban, ám csak leányvállalat létesítésére nyílik lehetőség. Luxemburgban azonban a Bank of China-nak és az Industrial and Commercial BÍank of China pénzintézetnek mindkettőt megengedték.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.