BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Napról napra rosszabb - Esést várnak a megszorító csomag miatt

A pénteken bejelentett újabb kormányzati egyenlegjavító csomag miatt gyengülést várnak hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén az MTI által megkérdezett piaci szakértők, vagy legalábbis azt, hogy a magyar piac alulteljesítő lesz az európai börzékkel szemben.

Nyári Zsolt, a KBC üzletkötője hétfőn az MTI-nek azt mondta: az újabb "megszorító csomag" az OTP és az energiaszolgáltatók papírjainak árfolyamára hat majd negatívan, és a pénteken tőzsdezárás után bejelentett intézkedések miatt negatív nyitás várható a BÉT-en.

Mivel a világban viszont maradhat az optimista befektetői hangulat, e két hatás kiolthatja egymást. Nyári Zsolt ugyanakkor hozzátette, hogy a magyar piac mindenképpen alulteljesítő lesz az európai börzékkel szemben, és "a magyar tőkepiac helyzete napról napra romlik".

Balásy Zsolt, az MKB részvénystratégája MTI-hez eljuttatott elemzésében hangsúlyozza: a világban határozottan pozitív a hangulat, azonban ebből a magyar piac vélhetően semmit sem fog érezni. A kormány pénteken este bejelentett "újabb megszorító intézkedéseinek" ugyanis szinte az összes nagy papír "kárvallottja", így talán csak a gyógyszergyártókban nem lesz számottevő esés.

"Itt viszont a rossz hangulat fokozhatja majd a Richter elmúlt napokban látott esését. Mindenesetre a forinton egyelőre nem látszik eladói nyomás" - írta a szakértő.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 321,78 pontos, 1,72 százalékos csökkenéssel, 18 416,36 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 12,9 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek.

A Mol árfolyama 540 forinttal, 2,95 százalékkal 17 770 forintra esett, 3,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 24 forinttal, 0,58 százalékkal 4116 forintra csökkent, forgalmuk 2,9 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,22 százalékkal 415 forintra erősödött, forgalma 533,3 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 1400 forinttal, 3,65 százalékkal 37.000 forintra gyengült, a részvények forgalma 5,5 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 300,2 millió forintos forgalom mellett 10 forinttal, 0,06 százalékkal 17 000 forintra erősödött.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.