A BÉT részvényindexe, a BUX az elmúlt héten 163,53 ponttal, 0,92 százalékkal emelkedett. Az előző heti 37,24 milliárd forinttal csaknem azonos, 37,46 milliárd forint volt a forgalom.
Hétfőn Nyugat-Európában pozitívban zártak a tőzsdék. A BUX viszonylag kedvezően teljesített a kezdeti gyengélkedés után. Így a nap végén ugyan 0,23 százalékos mínuszban zárt, de ez lényegesen kedvezőbb volt a nap közben tapasztalt 0,5 százalék feletti csökkenéshez képest.
Kedden a BÉT-en enyhe emelkedés volt tapasztalható, ami nagyjából összhangban volt az európai piacokkal, hasonló emelkedéseket mutatott Nyugat-Európa is.
Szerdán meglehetősen egyhangú kereskedés zajlott a BÉT-en, az index minimálisan változott, a külföldi piacokkal összhangban nulla körüli - mínusz 0,15 százalékos - volt az elmozdulása.
Csütörtökön is csendes nap volt, alacsony forgalom mellett fél százalékon belüli plusz/mínusz árelmozdulások voltak Európa-szerte. A BÉT-en az OTP a nap vége felé emelkedni tudott, és közel 1 százalékos pluszban zárt, a BUX pedig minimálisan emelkedett.
Pénteken a forgalom felét a Richter adta, de az árfolyama így is csökkent. Mióta múlt hónap végén kikerült a papír az MSCI indexből, az index-követő alapok - és általában a külföldi befektetők - nem vásárolnak belőle. Más befektetők viszont veszik a gyógyszer részvényt, így még az is lehet, hogy visszakerül az indexbe - vélték az elemzők.
A heti forgalom egyharmadát a Richter adta. Ez azzal magyarázható, hogy a gyógyszerpapír november 30-án kikerült a MSCI Emerging Markets (feltörekvő piaci) indexből. Ennek nyomán az ETF-alapoknak kötelező volt eladniuk a Richtert, elemzői számítások szerint a forgalom döntő része kényszereladás volt. Ettől jelentősen esett a papír ára, amelyet most - hogy az eladási nyomás megszűnt - vásárolni kezdtek a befektetők, de szakértők szerint az ár még mindig nem éri el a cég valós értékét.
Az OTP az elmúlt héten 2,94 százalékkal, 118 forinttal erősödött, 4128 forinton zárt pénteken.
A Mol-részvények ára 1,45 százalékkal, 250 forinttal 17 050 forintra esett.
A Magyar Telekom pénteken 383 forinton zárt, amely 2,41 százalékkal, 9 forinttal magasabb az előző hetinél.
A Richter árfolyama egy hét alatt 1,84 százalékkal, 665 forinttal 35 515 forintra esett. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 1,2 százalékos, 205 forintos emelkedéssel 17 200 forinton fejezte be a hetet.
A kis- és közepes kapitalizációjú részvények mutatója, a BUMIX értéke 0,17 százalékkal, 1,66 ponttal 1010,49 pontra csökkent a héten.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.