December 23. és január 5. között közel 50 százalékkal nő a figyelmetlenségből eredő háztartási balesetek, lakástüzek száma és átlagosan másfélszer annyi káreseményt jelentenek be ebben az időszakban.
2009-ben összesen 28 milliárd forintot fizettek ki a biztosítók tűz-és elemi károkra, 2010-ben 51 milliárdot, tavaly pedig 34-et. Az idei év első kilenc hónapjában ez az összeg elérte a 22 milliárdot és várhatóan az október-december időszakban további 10-15 milliárddal nőhet. December környékén ugyanis olyan balesetek fordulnak elő, amelyek az év többi részében nem annyira jellemzőek; ilyen a hó, ónos eső és jég okozta károk vagy az ünnepek alatt a lakásban történő káresemények, lakástüzek.
„Az ünnepi előkészületek miatt ebben az időszakban lényegesen több időt töltünk otthonunkban, ezért, óhatatlanul több háztartási baleset történik. A tűzesetek statisztikáinak emelkedésében szerepet játszanak a rossz minőségű karácsonyfa izzók, és az őrizetlenül hagyott gyertyák” – emelte ki dr. Vass Gábor, a PBA Biztosítási Alkusz Kft. ügyvezetője. – „A közlekedési baleset számának emelkedését befolyásolják a rossz időjárási viszonyok, illetve ebben az időszakban több olyan ember ül autóba családlátogatás miatt, aki az év többi részében az átlagosnál lényegesen kevesebbet közlekedik.” – tette hozzá a szakértő.
A hagyományosan év végén előforduló balesetek, károk közül a piacon található lakásbiztosítások alapcsomagjai kiterjednek a tűz- és robbanás okozta károkra, betöréses lopásra, rablásra, üvegtörésre, vezetékes vízkárra, vihar és hónyomásra. „A teljes körű, azaz tűz, elemi kár, betöréses lopás, üvegtörés esetén fedezetet nyújtó lakásbiztosítás csomagok népszerűek a piacon. Ezek különböző árkategóriákban vannak, a biztosítandó ingatlan és ingóságértéktől függően összesen évi 12.000-és 48.000 forint közötti értékben.” – tette hozzá dr. Vass Gábor.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.