A heti forgalom 36,89 milliárd forint volt, míg az előző - három munkanapból álló - héten 28,8 milliárd forint értékben kereskedtek a részvénypiacon.
A keddi 0,7 százalékos visszaesés kivételével a hét minden napján erősödni tudott a magyar részvénypiac, így gyakorlatilag december közepe óta töretlennek mondható a BUX index emelkedése. Az elmúlt héten a nemzetközi piacokhoz képest is felülteljesítőnek számított a BÉT, és a hét második felében tapasztalt jelentős forintgyengülés ellenére is kitartott az erősödés a magyar börzén.
A nyugat-európai tőzsdéken eközben viszonylag negatív hangulat uralkodott. A hét elején kiábrándító adatok jelentek meg az euróövezetből: új csúcsra nőtt a munkanélküliség, stagnál a lakossági fogyasztás, a német ipar megrendelései pedig a vártnál is jobban csökkennek. Emellett a befektetők továbbra is bizonytalanok afelől, vajon mire jut az amerikai kongresszus és a Fehér Ház február végéig, amikor majd meg kell kezdeni az év elejéről elhalasztott költségvetési kiadáscsökkentéseket, és emelni kellene a kormányzati adósságplafont.
Jól indult viszont a negyedéves vállalati beszámolási szezon az Alcoa keddi gyorsjelentésével, az amerikai cég váratlanul bizakodó előrejelzést adott a kereslet alakulására.
Csütörtökön a nap fontos híre volt az Európai Központi Bank (EKB) és a Bank of England kamatdöntése, a várakozásoknak megfelelően mindkét alapkamat változatlan maradt. Az EKB elnökének magyarázata - hogy alacsony szinten bár, de stabilizálódni látszik az euróövezeti gazdaság - támogatást adott a részvényeknek. Erősítette a bizalmat a jól sikerült spanyol állampapír-árverés és a friss adatsor is arról, hogy Kína külkereskedelme föllendült decemberben, azon belül az import megint növekedésnek indult a novemberi stagnálás után. A csütörtöki nap végén azonban profitkivétet indítottak el az amerikai munkanélküliség növekedéséről megjelent adatok. A hét utolsó kereskedési napján szintén halvány teljesítményt nyújtottak az európai piacok.
A BÉT-en a múlt héten a legjobban teljesítő részvény a Mol volt, az olajtársaság részvényeinek árfolyama 3,85 százalékkal, 690 forinttal 18 600 forintra nőtt. Az OTP 0,3 százalékkal, 13 forinttal erősödött, 4313 forinton zárt pénteken. A Magyar Telekom árfolyama 1,79 százalékkal, 7 forinttal 399 forintra emelkedett. A Richter árfolyama egy hét alatt 0,60 százalékkal, 225 forinttal 37 920 forintra emelkedett. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 2,98 százalékos, 525 forintos emelkedéssel 18 120 forinton fejezte be a hetet.
A kis- és közepes kapitalizációjú részvények mutatója, a BUMIX értéke 2,1 százalékkal, 22 ponttal 1060,83 pontra nőtt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.