A BÉT honlapján csütörtökön közölt, nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) alapján készült jelentés szerint a biztosító bruttó díjbevétele 10,166 milliárd forintot tett ki az első félévben, ami 1 százalékkal maradt el a tavalyi év azonos időszakától. Az életbiztosítási szegmens díjbevételei 16 százalékkal csökkentek, amit csaknem teljes egészében kompenzálni tudott a nem életbiztosítások 93 százalékos díjbevétel-növekedése.
"A teljes átfogó jövedelem 414 millió forint veszteség, amely a nehéz piaci helyzet ellenére továbbra is összhangban áll a vezetőség várakozásaival és azzal a deklarált üzleti céllal, hogy 2014-re a kibocsátó a magyar számviteli törvény szerint számított eredménye alapján nyereségessé váljon" - áll a jelentésben.
A díjbevételeken belül 7,207 milliárd forint a befektetéshez kötött életbiztosítások, 285 millió forint a hagyományos életbiztosításokból származott, 66 millió forint az egészségbiztosítások, és 2,608 milliárd forint a nem-életbiztosítások bruttó díjbevétele.
Az első félévben összesen 2738 életbiztosítási szerződést értékesített a társaság, az értékesített szerződések első éves díjaiból származó bruttó díjbevétel 1,032 milliárd forintot tett ki, amely 36 százalékos csökkenés 2012 első félévi 1,620 milliárdhoz képest. A biztosítási piac helyzete továbbra sem kedvez a rendszeres díjas szerződéseknek, az új szerződések és a megújítások szempontjából sem - olvasható a CIG-csoport jelentésében.
A biztosító összes működési költsége összesen 4,323 milliárd forint volt 2013 első félévében, amelyből 2,845 milliárd forint a fizetett megbízási díj, jutalék és egyéb szerzési költség, 1,478 milliárd forint igazgatási költség. A szerzési jutalékok az új szerzéssel párhuzamosan visszaestek. Az igazgatási költségek jelentősen, 22 százalékkal csökkentek.
A kárfizetések és a kárrendezési költségek együttesen 4,625 milliárd forintot tettek ki. Ebből 3,505 milliárd forint volt a befektetéshez kötött életbiztosítások részleges- és teljes visszavásárlására fordított összeg és 963 millió forint az általános biztosítások kárráfordítása.
Az első féléves befektetési eredmény 223 millió forint veszteség, ebből a befektetéshez kötött életbiztosítások nem realizált eredménye 132 millió forint veszteség.
A jelentés szerint az eszközalapok mögött álló befektetések az első negyedévben tapasztalt tőzsdei fellendülés után a második negyedév végére jelentősen visszaestek, a biztosító eszközalapjainak nagy része fejlődő piaci - kínai, indiai, latin-amerikai, kelet-európai, orosz és globális fejlődő részvény eszközalapok - részvény alapokban volt a félév során, mely piacok kétszámjegyű esést szenvedtek el a második negyedévben. A jelentés szerint a befektetési eredményre negatív hatással volt a pénzügyi viszontbiztosítás kamatráfordítása 114 millió forint értékben. A CIG befektetésein elért hozama mintegy 140 millió forint nyereség 2013 első félévében.
A CIG Pannónia részvényei a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában kereskednek, a papírok szerdán zárás után 205 forintot értek, az elmúlt egy évben a legmagasabb árfolyamuk 290 forint, a legalacsonyabb 180 forint volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.