Hétfőn rendkívül alacsony forgalom mellett, nagyjából a nyitó utáni árfolyamszinteken zárt a magyar börze. Egyedül a Richter tudott jelentősebben pozitív irányba elmozdulni. Kedden az európai tőzsdék a pozitív tartományban mozogtak, illetve zártak. A nemzetközi hatások miatt több mint 160 ponttal emelkedett a BUX is, piacmozgató hazai hír nem érkezett.
Szerdán érkezett a hír arról, hogy közeledik az amerikai költségvetésről a megállapodás, ami gyorsan pluszba "taszította" a tengerentúli és a nyugat-európai piacokat. A magyar piac azonban nem tudta kivenni részét az emelkedésből, másfél százalékos mínuszban zárt. A magyar indexet főleg a Mol húzta le, de az OTP-n kívül jóformán minden papír mínuszban végzett.
Csütörtökön az amerikai költségvetési patthelyzet szerda esti rendezése miatt inkább pozitív hangulatú kereskedésre lehetett számítani, de a lendület végül nem jött át Európába. A magyar tőzsdén sem volt érdemleges elmozdulás, a BUX 26 pontos pluszban zárt. Pénteken az Egis emelkedett legjobban, miután egy alap több mint 5 százalékot szerzett a papírjaiból. Végül elfogadható forgalom mellett enyhén emelkedett a BUX.
Az Egis árfolyama egy hét alatt 0,11 százalékkal, 30 forinttal 27 860 forintra nőtt.
A Richter-részvények 0,02 százalékkal gyengültek, 4099 forinton zárták a hetet. A Mol árfolyama 2,18 százalékkal 14 830 forintra esett. Az olajipari részvény gyengülését az INA körüli bizonytalanság határozta meg ezen a héten is. Az OTP-részvények a múlt héten 0,57 százalékkal emelkedtek, 4385 forintot értek pénteken záráskor. Ez a papír teljesített legjobban a héten.
A Magyar Telekom papírok ára 1,02 százalékkal 291 forintra esett. A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 1,50 százalékkal, 17,32 ponttal 1173,49 pontra emelkedett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.