A szolgáltatásban részesülők száma nem egészen 20 ezer volt, az új belépőké pedig meghaladta a 24 ezret. A csökkenés mögött tehát nem az áll, hogy a nyugdíjba ment tagságot nem sikerült pótolni, hanem az, hogy a nem fizető tagokat a pénztárak egy része kizárta, csaknem 17,5 ezer ember tagsága szűnt így meg. A fogyatkozó tagság ellenére a bevételek nőttek valamelyest, összesen 89 milliárd forint volt a befizetés. A korábbi évek tendenciája folytatódott, a tagdíj egyre kisebb hányada származik a munkáltatóktól, és egyre nagyobb az egyén befizetések volumene, tavaly már 49,4 milliárd forintot tett ki.
A szolgáltatási kiadások volumene a felét sem érte el a 2012-esnek, mindössze 24 milliárd forint volt, a tízéves várakozás után felvett pénz 28 milliárd forintot tett ki, ez szintén alacsonyabb a 2012-esnél. A teljes pénztári vagyon az év végén 994 milliárd forintra rúgott, az átlagos tagi egyenleg megközelítette a 840 ezer forintot. A hozamokra tavaly sem lehetett panasz, a befektetési tevékenység eredménye a pénztáraknál 71,6 milliárd forintot tett ki, ez körülbelül 7,8 százalékos éves hozamnak felel meg.
A magánkasszák taglétszáma is csökkent kis mértékben, az év végén 62 415 tagjuk maradt a magánnyugdíjpénztáraknak. A tagoknak 193 milliárd forintnyi vagyonuk volt, az átlagos egyenleg tehát 3,1 millió forint körül volt az egyéni számlákon. A befektetési tevékenység eredménye a 13,48 milliárd forintot tett ki, ami 7 százalék körüli hozamot jelent éves szinten.
VG Online-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.