Magyarországon az elmúlt években 19300-23500 közötti betöréses bűncselekmény történt évente, ezek nem csak anyagi károkat okoztak, de mentálisan is megviselték az áldozatokat.
Papp Károly elmondta: a betörők elsősorban a nehezen azonosítható tárgyakat viszik el, a készpénzt, az aranyat és a műszaki cikkeket, a rendőrség az illegális értékesítés felderítésén keresztül is próbálja feltárni ezeket a bűncselekményeket. A legtöbb betörést a fővárosban, Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében követik el, a legmagasabb felderítési arány pedig Békésben és Veszprémben van.
Szombat Tamás, az Aegon vezérigazgató-helyettese elmondta: az Aegon vezető lakásbiztosítóként tavaly 10,5 milliárd forintot fizetett ki lakásbiztosításokra. A lakosság szerint a károk 75 százaléka elkerülhető lett volna nagyobb odafigyeléssel. Az emberek a legjobban a tűzesetektől és a betöréstől félnek, utóbbiaknál a leggyakrabban a nyitva hagyott nyílászárót kihasználva hatolnak be a bűnözők az otthonokba.
Sokan azzal hívják fel a figyelmet arra, hogy nincsenek otthon, hogy a közösségi médiában kiposztolják azt. A legtöbb kártérítést egyébként az Aegon nem betörésekre és tűzesetekre, hanem meteorológiai károkra fizeti ki. A betörők új módszerei viszont a biztosítókat is fejlesztésekre ösztönözték, reagálni kellett például a 150 ezer forintos ingyenes készpénzfelvételre, ez ugyanis olyan ügyféligényt generált, hogy a biztosítók vegyék be a fedezetekbe a készpénzt is.
VG Online-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.