Az egyes alapkategóriák között viszont jelentősek az eltérések. Az alapkamat csökkenése óta a pénzpiaci alapok hozama jelentősen csökkent. Jelenleg csak az éllovas (Generáli Cash) jár épp 4 százalék felett, de az élmezőny hozamai javában ez alatt találhatóak. A dobogó további fokain Pioneer és az Aegon pénzpiaci alapjai találhatók (3,57 és 3,48 százalék). A kötvényalapok teljesítménye meg sem közelítette az elmúlt időszakok két számjegyű hozamát. A dobogó felső fokán lévő alap (Aberdeen Magyar Kötvény) 9,44 százalékos teljesítményével bőven megelőzi az utána következő két Erste alapot. Az abszolút hozamú alapok megőrizték a magasan két számjegyű hozamokat. Itt is kiemelkedik az első Concorde Rubicon alap teljesítménye a maga 25,47 százalékával. A széles körben elérhető alapok közül a Concorde Colombus 15,87 százalékot teljesített, míg a dobogó harmadik fokán a Generáli IPO alapja található 14,55 százalékos hozammal. A részvényalapok közül a dobogó legfelső fokán álló OTP Klímaváltozás elmúlt egy éves teljesítménye 41,83 százalék.
Az év eleje óta elért hozamoknál a Bankmonitor.hu adatokat a az év elején elérhető 3,5 százalékos bankbetéti kamat időarányos részével (1,08 százalék) hasonlította össze. Itt érdekes eredmény, hogy a kiegyensúlyozott vegyes alapok között a legnagyobb, 86 százalékos a felülteljesítők aránya. A részvényalapok „csak” a második legtöbb felülteljesítő alap aránnyal büszkélkedhetnek. De jól teljesítettek a kötvény és abszolút hozamú alapok is: előbbiek több mint 70, míg utóbbiak majd 70 százaléka teljesítette túl a kockázatmentes hozamot. Figyelemre méltó emellett az is, hogy a tőkevédett és a vegyes óvatos alapoknak is bőven 50 százaléka volt a kockázatmentes hozam felett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.