Márciusban 1683-an igényelték az árfolyamgátat a Magyar Nemzeti Bank adatai szerint. Tavaly november óta, hogy a védőhálót kiszélesítették, és immár a nem teljesítő adósok, valamint azok is kérhetik a kedvezményt, akik annak idején 20 millió forintnál nagyobb hitelt vettek fel, minden hónapban nőtt azoknak a száma, akik beléptek a rendszerbe.
Öt hónap alatt összesen több mint 6400-an éltek a lehetőséggel, ezek jó része feltételezhetően abba a csoportba tartozott, akik korábban nem voltak jogosultak erre. A bankok maguk is népszerűsítik a törlesztés-fixálásának ezt az államilag támogatott formáját.
A jogszabályok értelmébe ugyanis most már negyedévente kimutatást kell küldeniük a belépetteknek arról, mennyi volt az úgynevezett elengedett követelésrész. A törlesztőrészletek fixált árfolyam fölötti részéből ugyanis csak a tőkerészt kell majd az adósoknak idővel visszafizetni, a kamatokat elengedik nekik, ezek terhe felesben az államra és a bankokra hárul.
A rendszerbe eddig belépett mintegy 172 ezer adós közül március végén 166740-nek volt gyűjtőszámlahitele. Az árfolyamgátba bevont devizahitel-állomány 1410 milliárd forint volt, ez az érintett hitelállomány 38 százaléka. A belépett adósoknál eddig csaknem 33 milliárd forint volt a mentesített követelésrész, vagyis egy átlagos gyűjtőszámla-hitelesnek már csaknem 200 ezer forint tartozást engedtek el az elmúlt két évben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.