Az átlagos tőkeköltség még mindig alacsony, 9,4 százalékos, ez főleg a nyugat-európai bankszektornak köszönhető, ami lehúzza az átlagot.
A bankrendszer gyorsan növő időszaka nem fog eljönni – mondja a szakember. Jelentős trendtörés is bekövetkezett. Korábban a feltörekvő országok bankjai jónak számítottak, most viszont az árfolyam/könyv szerinti érték aránya a fejlett és a feltörekvő országokban kiegyenlítődött.
A bankrendszert egyre többen támadják. Az üzletet persze nem tudják lenyúlni, de a jó részeket megpróbálják, az informatikai rendszert például támadják – figyelmeztet Dietz. Ez komoly kihívás a szektor számára, maguk a bankok is az egyik legnagyobb veszélynek tartják ezt. A levegőben van óriási bedőlési hullám az ilyen támadások miatt, a bankok jól teszik, hogy óriási erőfeszítéseket tesznek a biztonság megteremtése érdekében.
Az innovációk terén is komoly fejlődés várható. Személyre szabott kiszolgálás jöhet a hiteltermékek terén, másodpercek alatt elbírálhatják a hiteleket, és mindenki személyre szabott kondíciókat kaphat. Az okostelefonokat is jobban kihasználhatják, az ügyfelek üzeneteket kaphatnak, ha például egy plázában vásárolnak, hogy olcsó hitelt kaphatnak, és ez is személyre szabott lesz, egy magas jövedelmű fiatal lánynak például Jimmy Choo cipőt, egy közepes jövedelmű férfinak akciós iPhone-t ajánlhatnak. Magyarországon a hitelezési piac lehet, hogy jobb lesz, mint az elmúlt években, de könnyű nem lesz – mondja Diezt. Innovációkra itt is szükség lesz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.