Vita van arról, hogy milyen a jó tulajdonosi szerkezet, a tisztességes profit és az önfinanszírozó bankrendszer kérdése. A külföldi tulajdon segítheti a versenyt, technológiát hoz az országba, és ha pénz kell, akkor a tulajdonos fizet. A hátrány azonban az, hogy a külföldi tulajdonú bankrendszer kivonja a tőkét az országból bizonyos esetekben, vagyis erős a prociklikusság.
Balog szerint mindenképp fontos, hogy a bankrendszer legyen diverzifikált. Ha túlságosan egyirányú a gondolkodás, akkor megeshet, hogy mindenki egyszerre akar például devizahiteleket eladni. Az MNB nem akarja szabályozni a bankok profitját, de Balog kiemelte, ha ez túl magas vagy túl alacsony, az jelez valami problémát. Az önfinanszírozás nem csak a bank, hanem az ország kérdése is. Szerinte ezt az MNB-nek és a bankoknak is fontos.
A legnagyobb kihívás most a devizahitelek és a nem teljesítő hitelek kérdése, előbbi jogi és kormányzati útra terelődött. Balog szerint a nem teljesítő hitelek növekedése gátolja a hitelezést, ezért az MNB elindít egy eszközkezelőt, amelynek felállítása folyamatban van. Októberben nyílik meg a féléves időkeret, amikor a bankok felajánlhatják az eszközöket a rossz banknak. Ez nem egy bankmentő program lesz, hanem egy eszköz, ahol piaci áron akarja megvenni az eszközöket az MNB. A jegybank 10 éves időkeretre tervezi felállítani a rossz bankot. Az 500 millió forint feletti projekthitelekből és a 200 millió feletti ingatlanhitelekből vásárolhat az MNB.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.