A pénztár vagyona 2014 végén 136,4 milliárd forint volt, egy év alatt 15,4 milliárd forinttal nőtt. A taglétszám ez idő alatt 5300-zal csökkent, az év végi záró állomány 180 807 volt. A közlemény szerint a tagság több mint 80 százalékának a vagyona olyan portfólióban volt, amely 10 százalék feletti hozamot termelt tavaly.
A legnagyobb mértékben - 18,51 százalékos hozammal - 2014-ben is a klímaváltozási portfóliót választó tagok gazdagodtak. A közleményben hozzáteszik, hogy ezért az eredményért azonban magas kockázatot vállaltak a tagok. Ezzel függhet össze, hogy ez a legkisebb portfólió, vagyona 3,13 milliárd forint volt a tavalyi év végén. A vagyon túlnyomó többsége, mintegy 91 milliárd forint a kiegyensúlyozott portfólióban van, ennek hozama 10,48 százalék volt 2014-ben.
Ludvai Judit, az Aegon Magyarország Pénztárszolgáltató vezérigazgatója a közleményben felhívja a figyelmet arra: "a portfólió választásánál fontos, hogy a pénztártag tájékozódjon az egyes alapok kockázati besorolásáról, és saját kockázatvállalási hajlandóságának megfelelően döntsön egyik vagy másik mellett. A kitűnő eredmény nem feledtetheti a felelős befektetés fontosságát."
Az Aegon önkéntes pénztára hosszabb távon is eredményes volt. Az elmúlt tíz évben még a legalacsonyabb hozamot nyújtó portfólió is közel 7 százalékos átlaghozamot ért el, miközben az infláció ebben az időszakban átlagosan 3,93 százalék volt. A hat teljes naptári éves múlttal rendelkező szakértői és klímaváltozás portfóliók 9,47, illetve 11,76 százalékos átlagos hozamot termeltek 2009 és 2014 között, míg a hat éves időszak átlagos inflációja 3,12 százalék volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.