Már igényelhető mindkét diákhitel-konstrukció a 2015/16-os tanévre – közölte a Diákhitel Központ Zrt. A társaság közleménye szerint azok a diákok, akik az első hiteligénylési határidőig, azaz szeptember 15-éig leadják hitelkérelmüket, október 15-én már hozzájuthatnak az igényelt összeghez. A szabad felhasználású Diákhitel1-hez 4,9 százalékos kamattal, képzési formától függetlenül juthatnak a hallgatók, és havonta legfeljebb ötvenezer forintot igényelhetnek. A 2 százalékos kamatú Diákhitel2-t önköltséges képzésben részt vevők kérhetik képzési díjuk kiegyenlítésére, felvehető maximuma az igénylő képzési költségének összege. A Diákhitel1 esetében az igénylők bankszámlájára, a Diákhitel2 esetében közvetlenül a felsőoktatási intézményhez érkezik meg a pénz – áll a közleményben.
A diákhitel kétféleképpen igényelhető: a Diákhitel Direkt online felület mellett már a felsőoktatási intézmények elektronikus hallgatói felületeiről is elindítható az igénylés. További segítség kérhető a Köki Terminál 2. emeletén található személyes ügyfélszolgálaton, amely két szombaton, szeptember 5-én és 12-én is nyitva tart 10–14 óra között, és a Kacsa utcai ügyfélszolgálat is üzemel a megszokott nyitvatartási időben. A közlemény felhívta a figyelmet arra is, hogy a hallgatói hitelrendszerről szóló kormányrendelet év eleji módosítása után a jogosultak köre, valamint a jogosultsági idő is bővült. Így már 40 éves korig lehet kérni és folyósítani a diákhiteleket, illetve tíz félév helyett akár tizenegy félévre is.
A Diákhitel Központ Zrt. éves jelentése szerint a 2001-es indulásától 2014. december 31-ig összesen közel 345 ezer fő részesült szabad felhasználású hallgatói hitelben (Diákhitel1), a 2012 őszén induló új, kötött felhasználású Diákhitel2 terméket pedig 15 ezren vették igénybe. A társaság várakozásai szerint 2015-ben a Diákhitel1-nél hatezer, a Diákhitel2-nél pedig 5500 új hitelfelvevő csatlakozhat a rendszerhez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.