Több mint 2 százalékkal esett a pénteki nyitásban az UniCredit árfolyama a milánói tőzsdén, és zárásra is nagyjából ekkora maradt a mínusz, miután a Barclays pesszimista értékelést tett közzé a legnagyobb olasz bankcsoportról, egyszersmind alulsúlyozásra ajánlotta a részvényeit. A brit befektetési bank csalódást keltőnek nevezte az UniCredit november 11-én ismertetett új stratégiáját, mert az szerinte gyenge tőkehelyzetben hagyja a csoportot. A Barclays becslése szerint az UniCredit 7 milliárd eurós tőkehiánnyal küzd (ez a jelenlegi piaci kapitalizáció 20 százaléka), tőkemegtérülési mutatója (ROTE) pedig 2018-ban is csak 8,5 százalék körül lesz. (Az Unicredit a tavaly 5 százalékos ROTE-t 2018-ra 11 százalékra tervezi emelni.)
A kockázatviselő képességet tükröző Cet1 tőkemegfelelési mutatóra kitűzött 11,5 százalékos cél az osztalékból képzett puffer segítségével elérhető a brit elemzők szerint, de reálisabbnak tartják a 11 százalékot, figyelembe véve a csoport jelentős kelet-közép-európai kitettségét. Az UniCredit vezetése közölte, hogy egyes érdekeltségektől megválnak – mutatott rá a Barclays –, de ez időt vesz igénybe, és jóval radikálisabb üzleti terv kellene hozzá. Kapott azért jó szót is az UniCredit: a Fitch Ratings jelentős lépésnek nevezte, hogy a bank közép- és kelet-európai leányai közvetlenül az anyabank irányítása alá kerülnek a csoporthoz tartozó Bank Austria helyett. Ez tisztább struktúrát teremt a bank rendbetételéhez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.