BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Már nem a fiatalok szokása a bankkártyás fizetés

A középkorúak, 45 és 60 év közöttiek csaknem háromnegyede, míg a 30 év alattiak 58 százaléka fizet összegtől függetlenül bankkártyával Magyarországon az UniCredit Bank Hungary Zrt. saját ügyfelei körében készített felmérése szerint.

Az MTI-hez szerdán eljuttatott tájékoztatásból kiderült: a 45-60 éves korosztályban az átlagnál jóval magasabb azoknak az aránya, akiknek három vagy több kártyájuk is van. A hatvan év felettiek is szívesen fizetnek kártyával, azonban ők az összegtől függően választják meg a fizetési módot, kisebb vásárlásaikat készpénzzel, a nagyobbakat kártyával egyenlítik ki.

A válaszok alapján a 30 év alattiak a mindennapokban ritkábban használják a kártyájukat, viszont gyakrabban vásárolnak vele az interneten.

A megkérdezettek a szupermarketben intézett nagybevásárlásokat, a műszaki cikkeket és a benzinszámlát fizetik leggyakrabban kártyával. Kultúráért és utazásért inkább készpénzzel fizetnek, színházban, moziban, kávézóban, illetve pályaudvarokon vagy taxiban kevesebben használják a kártyát. A gyógyszertárakban a válaszadók gyakran fizetnek érintőkártyával (pay pass).

A felmérés szerint az ország nyugati részében egy kicsit többen fizetnek összegtől függetlenül bankkártyával, mint keleten, ahol átlagosan 17 ezer forint felett, nyugaton pedig már 7000 forint felett is a bankkártyát veszik elő a vásárlók. Mindkét csoport kártyahasználati gyakorisága jelentősen elmarad a budapesti és Pest megyei adatoktól, amiben valószínűleg az is közrejátszik, hogy a vidéki kisebb boltokban még mindig kevesebb a kártyaterminál - vélik a felmérés készítői.

Az UniCredit a nem-reprezentatív kutatást 1100 ügyfél megkérdezésével készítette tavaly decemberben.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.