Látunk fantáziát az Opimus Group Nyrt.-ben – e, vásárlótól kézenfekvő okkal magyarázta a Világgazdaságnak a Status Capital Befektetési Zrt. ügyvezetője, igazgatósági elnöke, Kerekes Csaba, miért vették meg a Budapesti Értéktőzsdén szereplő cég 7,9 milliárd forintos jegyzett tőkéjének 7,11 százalékát kitevő, közel 22,5 ezer részvényt. Mivel azonban az eladó az egy éve bebukott Buda-Cash Brókerház felszámolója, korántsem szokványos az indoklás. Különösen, hogy az Opimus több mint 40 százalékát birtokló Cariati Holding (24,54 százalék) és TAC Investment Ltd. (15,86 százalék) tulajdonosi háttere nem ismert; a Vs.hu szerint az előbbi kajmán-szigeteki offshore cég, az utóbbi pedig nigériai bejegyzésű. Kerekes – állítása szerint – sem erről, sem szándékaikról nem tud semmit. Ám óvatosságra inthetné, hogy mindkét cég decemberben bukkant fel a Buda-Cash egykori vezetőihez köthető Hidashát 51 Kft. és CZ-Fém Kft. helyett.
A szekszárdi székhelyű, 2010 márciusában alapított Status egyik fele a szintén szekszárdi Reputo Tanácsadó és Szolgáltató Kft.-é, a másik Szegedi Sándor Béláé és feleségéé. A cég 2011-ben kapott engedélyt a felügyelettől egyéb pénzügyi kiegészítő tevékenységre. Azt Kerekes lapunknak nem mondta meg, mennyit fizettek a névértéken több mint 560 milliós Opimus-pakettért. Mindenesetre az, hogy a Status saját tőkéje 2014 végén 25,7 millió volt, arra enged következtetni, hogy a vételhez jócskán be kellett vonniuk idegen forrást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.