A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,99 pontos emelkedéssel, 26 414,09 ponton nyitott ma. A hétfői záró értékéhez képest mindössze 0,01 százalékkal erősödött.
Kiss Mónika, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője kommentárjában kifejtette: az olaj világpiaci árának esésével együtt eladói nyomás alá kerültek a főbb tőzsdemutatók, és az ázsiai piacok többsége is esett. Hozzátette: negatív hangulatban kezdődhet a kereskedés a budapesti tőzsdén, és a profitrealizálási folyamatok a délelőtti német és euróövezeti beszerzésimenedzser-index adatokig vélhetően maradnak. Több piacmozgató hatású adat várható kedden, ezek közül kiemelte, hogy az amerikai beszerzésimenedzser-index alakulását délután teszik közzé.
A vezető európai értéktőzsdék erős csökkenéssel nyitottak. A londoni FTSE-100 index 0,78 százalékos, a frankfurti DAX-index 1,76 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 1,44 százalékos mínuszban indította a kereskedést. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 1,32 százalékkal zuhant.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, a Brent és a WTI ára is csökken. Az északi-tengeri Brent könnyűolaj júniusi szállításra hordónként (159 liter) 37,48 dollárba került kedd délelőtt kilenc órakor, 21 centtel, 0,56 százalékkal csökkent az ára az Intercontinental Exchange (ICE) londoni jegyzésében. A New York-i árupiac elektronikus jegyzésében a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta ára májusi szállításra hordónként 30 centtel, 0,84 százalékkal, 35,40 dollárra mérséklődött.
Az eurót 1,1377 dolláron jegyezték a nemzetközi bankközi devizapiacon, 0,11 százalékkal gyengült. Kedden a legalacsonyabb árfolyama 1,1375, a legmagasabb pedig 1,1406 dollár volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.