A vihar milliárdos károkat okozott országszerte, és már több mint 4500 bejelentés érkezett – derült ki a biztosítók közléseinek összesítéséből. Az Allianz Hungária Zrt. több mint 1300 kárbejelentést regisztrált csak a szerdai viharokat követően, ebből közel 1000 kárigény jégeső miatt érkezett. Emellett beázást, felhőszakadást és viharkárokat jelentettek. Jelenleg Szombathely és környékéről érkezik a legtöbb igény, de a Dunántúlról, valamint a Duna–Tisza közéről is fogadott hívásokat a biztosító, a keleti országrészben viszont egyelőre nem tapasztalt nagyobb kárszámemelkedést.
Az Aegon Magyarországhoz 1890 kárbejelentés érkezett, de folyamatosan emelkedik a számuk a hét eleji országos viharokat követően. A legtöbb a kedd esti szombathelyi viharkárokról érkezett, de a szerdai miatt Veszprém megyéből is nagy számban érkeznek a bejelentések. A károk jelentős részét jég okozta (1251), ezt követi a vihar (352) és a villámcsapás (104). A biztosító ügyfelei által becsült kárösszeg 340 millió forint, az átlagkár 178 ezer forint.
Két nap alatt több mint 300 kárbejelentés érkezett a K&H Biztosítóhoz a viharok miatt, a károk átlagértéke 65 ezer forint. A biztosító szerdán 210 kárbejelentést regisztrált, amelyek összértéke 13,7 millió forint volt, csütörtök reggel pedig további 105 kárbejelentés érkezett, amelyek összértéke 6,8 millió forint.
A Groupama Biztosítóhoz több mint 1000 kárbejelentés érkezett szerdán a hét eleji viharok miatt, ebből több mint 600 Vas és Győr-Moson-Sopron megyéből. A károk közel 90 százalékát jégverés okozta, a kárösszeg 75 millió forint. A biztosítótársaság a Balaton északi partját szerdán érintő heves vihar miatt ma újabb bejelentési hullámra számít, várakozásai szerint a kárbejelentések száma elérheti a 4000-et is az országon átvonuló vihar eredményeként. A károk mielőbbi rendezése érdekében munkaerő-átcsoportosítást és hétvégi munkavégzést is elrendelt az érintett területen a társaság.
Suzuki: sosem volt kárunk
A Suzuki esztergomi gyárterületén, a szabad ég alatt állandóan több száz autó kitett az időjárás viszontagságainak, a cég ugyanis ott tárolja a piacra kerülő új járműveket. A Magyar Suzuki Zrt.-nek eddig szerencséje volt: a társaságnak ugyanis, bár van biztosítása, amely érvényes jégkárra is, de fennállása 25 éve alatt nem kellett jégkárt érvényesíteni – mondta a Világgazdaságnak Ruska Viktória, a Magyar Suzuki Zrt. kommunikációs vezetője. A másik két magyarországi autógyárban nem tárolják a szabadban az autókat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.