A nem hivatalos adatok alapján az európai kereskedési idő végén a vezető európai vállalatok részvényeit követő FTSE Eurofirst 300 index 0,19 százalék, az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,20 százalék veszteséget mutatott.
A frankfurti DAX index 0,10 százalékkal, a londoni FTSE-100 index 0,62 százalékkal gyengült. Párizsban 0,37 százalékkal csökkent a CAC-40 index, Madridban 0,26 százalékkal csökkent az IBEX-35, Milánóban viszont 0,71 százalékkal emelkedett az FTSE MIB index.
Az euró gyengült a tartósan laza monetáris politika fenntartását kilátásba helyező EKB-bejelentésre. Az eurót az EKB kamatdöntés előtt 1,0677 dolláron jegyezték, majd 1,06 dollár alá, 1,0554 dollárig gyengült. Az európai kereskedési idő végén az eurót 1,0631 dolláron jegyezték.
Az olaj ára a korábban elért egy heti mélypontról emelkedett csütörtökön. A International Energy Agency (IEA) szerint még korai lenne az OPEC által tett termeléscsökkentési ígéret betartásának a mértékét, az olajpiacok a kínálati többlet azonban már anélkül is zsugorodásnak indult az elmúlt év vége felé. Novemberben a fejlett országok készletei már sorban a negyedik hónapja csökkentek, és az előzetes adatok alapján decemberben is újabb csökkenés várható.
Miután azonban az amerikai EIA energia ügynökség az Egyesült Államok készleteinek váratlan mértékű múlt heti emelkedéséről számolt be, az olajárak egy százalékot meghaladó emelkedése mérséklődött.
Az európai kereskedés végén a Brent nyersolaj ára 0,46 százalékkal állt magasabban 54,17 dolláron a WTI pedig 0,49 százalékkal magasabban 51,33 dolláron.
Az arany határidős piacán a legközelebbi kontraktus jegyzése 0,90 százalékkal unciánként 1201,25 dollárra csökkent.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.