Nemrég közzétett, a negyedik negyedéves eredményket ismertető gyorsjelentésből több fontos megállapítás is levonható: nyolc egymást követő negyedévben pozitív eredményt mutatott fel a vállalat, csökkennek a költségek, a biztosító gördülő (négy negyedéves) díjbevételének csökkenése megállt, és megközelítőleg részvényenként 17 forintos eredményt ért el a 2016-os évben. A másik fontos hír pedig az volt, hogy a CIG Pannónia megszerezte az MKB biztosítót.
Idén is folytatódott a portfólió bővülése és az újonnan szerzett biztosító racionalizálása, beolvasztása. Az elmúlt években az új vezetőség megmutatta, hogyan lehetséges költséghatékonyan működtetni egy ekkora biztosítót. Amennyiben a volt MKB-s leányoknál is sikerül ezt a folyamatot végrehajtani, az rövid távon az eredményességre is kedvezően hat majd. Nem szabad elfelejteni, hogy a biztosítók megvételével nem csak egy meglévő állományt vett át a CIG, hanem az MKB Bank fiókhálózatával egy új értékesítési csatornához is hozzájutott. Már többször felmerült a CIG-nél a nem életbiztosítási üzletág értékesítése, ez most kiegészülve az MKB hasonló üzletágával már vonzó célpont lehet egy nagyobb piaci szereplő számára.
A CIG Alapkezelő által kezelt vagyon jelentősen nőtt 2016-ban, elsősorban annak köszönhetően, hogy a tavalyi év júniusától már az MKB nyugdíjpénztárainak vagyonát is ők kezelik. Mindemellett sajtóhírek szerint a CIG Biztosító és a Pannónia Nyugdíjpénztár konzorciuma nyerte meg a Dimenzió Biztosító és Önsegélyező Egyesület állományának átruházására kiírt pályázatot. Ezeknek a tranzakcióknak köszönhetően a Pannónia Alapkezelő által kezelt vagyon meghaladná a 220 milliárd forintot, így a piacon az egyik legnagyobb vagyonkezelt állománnyal rendelkezne.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.