110 millió dolláros, azaz napi árfolyamon számolva 31,5 milliárd forintos kártérítést fizet a Wells Fargo a fantomszámlák károsultjainak. Az amerikai óriásbank elleni csoportos pert indító károsultakkal végül peren kívüli egyezséggel állapodott meg a bank.
Nem ez az egyetlen költsége a Wells Fargo-nak, korábban az amerikai hatóság már rekordösszegű, 185 millió dolláros bírságot szabott ki a pénzintézetre az ügy miatt.
Mint azt korábban megírtuk, a Wells Fargo olyan ösztönzési rendszert vezetett be, amely azokat az alkalmazottakat jutalmazta, akik minél több számlát nyitottak. 2011 és 2016 márciusa között, a lebukásig 5300 alkalmazottjuktól váltak meg, elsősorban gyengébb teljesítménymutatóik alapján.
Ezzel viszont éppen arra motiválták a dolgozóikat, hogy a munkahelyük megőrzése és bónuszuk növelése érdekében tiltott útra tévedjenek, sorra nyissák a kamu bankszámlákat meglévő ügyfeleik nevére, azon forgalmat generáljanak, s bezsebeljék az ezek után járó pluszpénzeket.
A botrány óta a bank vezetése komoly vezéráldozatokat hozott, de valószínűleg ez kevés lesz, miután az első csoportos keresetet ugyanis már beadták a megkárosított ügyfelek Utah államban. Csalással, a magánszféra megsértésével, hanyag kezeléssel, szerződésszegéssel vádolják a bankot, kérik a tévesen felszámított díjak, az "érzelmi megrázkódtatással" járó károk és a jogi költségek megtérítését.
Az ügy végül a szaporodó fogyasztóvédelmi panaszok miatt robbant ki, sokan ugyanis amiatt panaszkodtak, hogy hitelképességi besorolásuk romlott, „köszönhetően” a meghatalmazásuk nélkül nevükre írt kamu hitelkártyáknak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.