A rekordot döntő Budapesti Értéktőzsde a brókercégeknek is jó első negyedévet hozott. A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint a vállalkozások befektetési szolgáltatási tevékenységének bevétele 10,85 milliárd forint volt az első három hónapban, ennyit 2010 óta egyik első negyedévben sem kerestek. Ez valószínűleg egyrészt annak köszönhető, hogy a tőzsde forgalma is nőtt, másrészt a kisbefektetők is újra vásárolni kezdték a hazai részvényeket. A befektetési vállalkozásoknál lévő idegen tulajdonú értékpapír-állomány 19,4 százalékkal 2472,5 milliárd forintra nőtt tavaly március óta. A brókercégeknél március végén 27 ezer nyugdíj-előtakarékossági és 103 ezer tartós befektetési számlát vezettek.
A befektetési vállalkozások ráfordításai is megugrottak a tavalyi első negyedévhez képest, méghozzá 55 százalékkal 5,7 milliárd forintra. A profit azonban még így is több lett, a cégek adózás előtti eredménye 1,44 milliárd forintot tett ki, ez 11 százalékkal magasabb a tavalyinál, az adózott eredmény 1,29 milliárd forint lett, ami 9 százalékos növekedés 2016-hoz képest.
A brókercégek eszközei hatalmasra duzzadtak. Tavaly márciushoz képest mérlegfőösszegük 46 százalékkal 316,7 milliárd forintra nőtt. A pénzeszközeik csaknem 20 százalékkal gyarapodtak, az értékpapír-állományuk pedig több mint a háromszorosára emelkedett egy év alatt. Követeléseik is csaknem 80 százalékkal nőttek tavaly óta. Főleg a forinteszközöknél volt látványos gyarapodás, ezek volumene 72 százalékkal nőtt tavaly márciushoz képest, miközben a devizaeszközök csak 6,8 százalékkal bővültek. A cégek saját tőkéje 12 hónap alatt 16 százalékkal 22,6 milliárd forintra nőtt, a tőkemegfelelési mutató így 19 százalékosra emelkedett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.