A CIG Pannónia csoport a nemzetközi számviteli szabványok (IFRS) szerint 6,025 milliárd forintos díjbevételt ért el az első negyedévben, 48 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában. A vállalatcsoport 2,515 milliárd forintos adózott eredménye messze fölül múlja az egy évvel korábbi 41 millió forintot, és ezzel történetének legjobb negyedévét zárta a cég – tette közzé a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján kedden. A tájékoztatás szerint az egy részvényre jutó eredmény 40,1 forint.
Az eredményre jelentős egyszeri hatással volt a Pannónia Biztosítók akvizíciója következményeként elszámolt badwill és az üzleti kombináció függő költsége átértékelésének összesen 3,183 milliárd forintos nyeresége, illetve az értékesítésre tartott eszközök vesztesége 463 millió forint értékben – közölte a biztosító.
A felvásárolt társaságok a 2017-es év során várhatóan még veszteségesen fognak működni. A csoport Szolvencia II szerinti konszolidált tőkemegfelelése 2016 végén – azaz a Pannónia Biztosítók konszolidálását megelőzően – 207 százalék volt, jelentősen meghaladta a felügyelet által elvárt – 50 százalékos volatilitási puffert is tartalmazó – 150 százalékos szintet.
Ágazati összetételben a csoport nem-életbiztosítási szegmense 74 százalékos IFRS szerinti díjbevétel növekedést mutat, míg az életbiztosítási szegmens IFRS szerinti díjbevétele 36 százalékkal emelkedett 2016. első negyedévéhez képest. A csoport 133 százalékkal magasabb, 2,196 milliárd forint éves állománydíjú biztosítási szerződést értékesített. Ebből az életbiztosítási új szerzés 682 millió forint, 95 százalékkal több, mint a tavalyinál. A nem-élet szegmensben az új szerzés 1,514 milliárd forint, azaz 154 százalékkal növekedett 2016 első negyedévéhez képest.
Az élet szegmensben a saját hálózat által értékesített állomány 15 százalékkal magasabb, mint a tavalyi első negyedéves. A bróker-csatorna teljesítménye a tavalyi évhez képest 89 százalékkal magasabb, míg a banki csatorna az új leányvállalatoknak köszönhetően 20-szorosára növekedett.
A közlemény emlékeztet: a Pannónia Biztosítók (korábban MKB Biztosítók) felvásárlását követően kezdeményezték azok beolvasztását a CIG Pannónia Csoport élet-, illetve vagyonbiztosítójába – ez jelenleg a szükséges felügyeleti jóváhagyásokra vár. A CIG Pannónia üzleti stratégiájának megfelelően a felvásárolt Pannónia Általános biztosítónál profiltisztításba kezdett, és átruházzák a Pannónia Biztosítók felvásárlása során a CIG Pannóniához került kötelező gépjárműfelelősségi, illetve lakásbiztosítási állományt az Aegon Magyarország Általános Biztosító Zrt.-re – az engedélyezés itt is folyamatban van.
A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. és a Pannónia Nyugdíjpénztár Konzorciuma nyerte a DIMENZIÓ Kölcsönös Biztosító és Önsegélyező Egyesület biztosítási állományának átruházására kiírt tendert 2017 februárjában. Ezzel a CIG Pannónia több mint 2 milliárd forint összegű biztosítástechnikai tartalékkal rendelkező életbiztosítási és további 0,4 milliárd forint összegű biztosítástechnikai tartalékkal rendelkező halasztott kezdetű nyugdíjkiegészítő biztosítási járadékos állományt vesz át.
2016-ban 9 százalékkal, 18,941 milliárd forintra emelkedett a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. díjbevétele, ugyanakkor éves adózott eredménye 16,5 százalékkal, 724 millió forintra csökkent.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.