Ez 5,5 százalékkal nagyobb a tavalyinál. Az első negyedévek persze mindig erősek a biztosítási szektorban. Ennek az a fő oka, hogy a vagyonbiztosítások éves díját gyakran már az év elején befizetik, miközben a kárkifizetések egész évben folyamatosan apasztják a tartalékokat. Mindenesetre az idén március végén az egyéb biztosítási tartalékok történelmi csúcson, 508,5 milliárd forinton álltak, amiből arra lehet következtetni, 2017-ben tovább nőhet a nem életbiztosítási ág díjbevétele.
Az életbiztosítási tartalékok is historikus rekordot döntöttek. Ilyen megtakarításokban 1867,7 milliárd forint volt az első negyedév végén, ennek a kétharmada befektetési egységhez kötött (unit linked), a többi hagyományos konstrukciókban. A unit linked alapok tartalékai soha nem látott csúcson járnak, ebben a befizetéseken túl a hozamok is szerepet játszhattak. A hagyományos életbiztosítások 642,9 milliárd forintos tartaléka több mint ötéves csúcsnak felel meg. A második negyedévben ezeket az összegeket a nyugdíjbiztosítások után járó adó-visszatérítések még tovább növelhetik.
A biztosítók még mindig nagyon sok pénzt tartanak állampapírokban: államkötvényben és diszkontkincstárjegyben csaknem 1150 milliárd forintjuk van. A hazai részvények és a külföldi eszközök mennyisége folyamatosan nő a tartalékokon belül, ennek részben az árfolyamváltozás az oka, az első negyedév ugyanis kifejezetten erős volt a tőzsdéken. A unit linked alapok kedvelik a befektetési jegyeket is, ezekben – külföldi és magyar alapkezelőknél – összesen csaknem 940 milliárd forintot tartanak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.