BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Erős a régióban a Generali

Javuló nyereségesség, több osztalék – ezek az olasz Generali céljai. Magyarországon piacvezetőnek számít a társaság, és az autóbiztosítási ágazatban is egyre nagyobb lehetőséget lát.

Időarányosan mindent kipipálhat a Generali azokból az üzleti célokból, amelyeket 2015 májusában fogalmaztak meg, majd tavaly novemberben tovább pontosítottak – mondta Philippe Donnet, az olasz biztosító vezérigazgatója Velencében újságíróknak. A tőkehelyzet megerősítése érdekében eladták a svájci privátbankot és az amerikai viszontbiztosítót, emellett úgy döntöttek, kivonulnak azokból az országokból, amelyekben nem elég erős a cég, és a fő üzletágakra fókuszálnak majd.

Eddig 70 millió eurónyi a költségmegtakarítás – 2019-ig évente 200 millióig kell eljutni –, sikerült csökkenteni a kockázati költségeket és a garanciákat is, miközben az ügyfélelégedettség nőtt. 2015–2018 között 7 milliárd eurónyi nettó készpénzállományt szeretne felhalmozni a csoport, ebből eddig 3,5 milliárd eurót már összegyűjtöttek. Összesen legalább 5 milliárd eurónyi osztalék kifizetését tervezik 2018-ig, 2015–2016-ban 2,4 milliárdot sikerült szétosztani a tulajdonosok között. Az idén, a tavalyi eredmény után részvényenként 80 eurócent lesz a Generali osztaléka. A sajáttőke-arányos megtérülésnél 13 százalék fölötti célt tűztek ki, ez átlagosan 13,8 százalékos lett 2015–2016-ban. Tavaly a társaság nettó eredménye 2,08 milliárd euró volt, valamivel több, mint 2015-ben. A befektetők egyébként értékelték az eddig elérteket, tavaly november óta az akkor 11–11,5 eurós árfolyam 14–15 euró közé emelkedett.

A magyarországi leánycégre büszke a társaság – mondta Luciano Ciriná, a Generali CEE Holding vezérigazgatója. Magyarországon korábban sok probléma volt az autóbiztosításoknál, de a piac most már kedvezően alakul, így újra erre fókuszálnak. (A Generali éveken át a második helyen állt a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítások piacán az Allianz mögött, de ahogy a tarifák csökkentek, valamelyest háttérbe szorult, jelenleg a K&H áll a második helyen.) Az etikus életbiztosítási koncepciót is megemlítette, amelyre szintén fel kellett készülnie a cégnek.

A kelet-európai térségben minden mutató javult tavaly. A díjbevételek 1 százalékkal emelkedtek, 3,033 milliárd euróra – mondta Gregor Pilgram, a Generali CEE Holding pénzügyi vezérigazgató-helyettese.

A működési eredmény 5 százalékkal 461 millió euróra, az adózás utáni eredmény 19 százalékkal 314 millió euróra nőtt. A kombinált hányad (az összes kárkifizetés és költség, valamint a díjbevételek hányadosa) az igen jónak számító 89,5 százalékos szintre apadt, főleg a működési kiadások csökkenése miatt. A térségben a magyarországi leánycég a harmadik legnagyobb a cseh és a lengyel után. Tavaly euróban számolva 283 milliós nem élet és 144 milliós életbiztosítási díjbevételt ért el. A kelet-európai térség kilátásai kedvezők – mondta Miroslav Singer, a Generali CEE vezető közgazdásza, aki minden országban stabilan 2 százalék fölötti gazdasági növekedést vár az idén és jövőre.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.