BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jelentős részvényhígulás várható

A CIG Pannónia árfolyamát a profiltisztítás után immár a szeptemberben lejáró kamatozó részvények mozgathatják, a lapunknak nyilatkozó szakértő jelentős hígulásra számít.

A ligha kelthetett meglepetést, hogy az MNB jóváhagyta: a CIG Pannónia július 1-jén az Aegonra ruházza át az év elején megvásárolt MKB biztosítók nem élet ágazatait, tehát a lakásbiztosítási, társasház-biztosítási és kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási állományát. Az MKB beolvadása a CIG Pannóniába együtt jár a profiltisztítással, mert a CIG cégcsoport üzleti stratégiája szerint csak azokra a réspiacokra koncentrál, ahol versenyképes termékeket és szolgáltatásokat tud kínálni ügyfeleinek.

Fotós: Kallus György

A folyamatnak ezzel koránt sincs vége – mondta a Világgazdaságnak Vágó Attila, a Concorde vezető elemzője, hozzátéve: akvizíció nem várható a CIG Pannónia részéről, valószínű, hogy a társaság abból gazdálkodik a következő években, amije van. Sanszos ugyanakkor, hogy folytatódik a profiltisztítás, s elképzelhető további eszközök értékesítése is. Mert a CIG Pannónia számára azért elég nagy falat az MKB, s nem könnyű a konszolidálása.

Bár sokan leírták az egész szektort az etikus életbiztosítási koncepció bevezetése miatt, ami megfelezte az ügyfelek által elérhető konstrukciók számát, s kisöpörte a piacról a legdrágább életbiztosításokat, az ágazat mégis alkalmazkodott, konszolidálódott – folytatta az elemző. Arra is rámutatott, hogy mindez nagyon nehéz lett volna a CIG Pannónia esetében, ha csupán egyetlen lábon állna, a kiesést azonban ellensúlyozták a nem élet üzletágak és az alapkezelés.

Arról sem szabad elfeledkezni – mondta Vágó –, hogy szeptemberben váltják törzsrészvényre a még 2012-ben kibocsátott kamatozó részvényeket. Ez jelentős hígítást hozhat, mert a kamatozó részvényeket csak akkor váltanák 1:1 alapon törzsrészvényre, ha legalább 1250 forint lenne az utolsó hat hónap átlagára. A szakértő szerint körülbelül 10 millió darab új részvénnyel kell számolni. Mindennek fényében hamarosan rendkívüli közgyűlést kell tartania a társaságnak, a legfontosabb napirend az átváltoztatható kötvények ügye és ehhez kapcsolódóan a tőkeemelés lesz, de elképzelhető, hogy az osztalékpolitika is szóba kerül.

Lassan beérhetnek a CIG Pannóniánál a már legalább két éve tartó változások is. Az elmúlt időszakban a menedzsment határozottan „ráncba szedte” a sokáig szétesésre hajló társaságot, s ennek a pozitív folyamatnak előbb-utóbb a részvényárfolyamban is jelentkeznie kell. Vágó Attila szerint a CIG Pannónia esetében 2019-ben már milliárdos nagyságrendű új eladást prognosztizálhatunk éves szinten. Ebből a tavalyi 1,3 milliárdhoz képest kétéves távlatban 1,5–2 milliárd forint közti éves eredmény adódhat. Ezzel együtt is 25-30 forint lehet két év múlva az egy részvényre jutó eredmény. Az is fontos, hogy az eredmény 40 százaléka már most sem az életbiztosításokból származik, hanem a vagyonkezelésből. Kétéves távlatban 280-300 forintos célárral kalkulálhatunk az elemző szerint.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.