A ligha kelthetett meglepetést, hogy az MNB jóváhagyta: a CIG Pannónia július 1-jén az Aegonra ruházza át az év elején megvásárolt MKB biztosítók nem élet ágazatait, tehát a lakásbiztosítási, társasház-biztosítási és kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási állományát. Az MKB beolvadása a CIG Pannóniába együtt jár a profiltisztítással, mert a CIG cégcsoport üzleti stratégiája szerint csak azokra a réspiacokra koncentrál, ahol versenyképes termékeket és szolgáltatásokat tud kínálni ügyfeleinek.
A folyamatnak ezzel koránt sincs vége – mondta a Világgazdaságnak Vágó Attila, a Concorde vezető elemzője, hozzátéve: akvizíció nem várható a CIG Pannónia részéről, valószínű, hogy a társaság abból gazdálkodik a következő években, amije van. Sanszos ugyanakkor, hogy folytatódik a profiltisztítás, s elképzelhető további eszközök értékesítése is. Mert a CIG Pannónia számára azért elég nagy falat az MKB, s nem könnyű a konszolidálása.
Bár sokan leírták az egész szektort az etikus életbiztosítási koncepció bevezetése miatt, ami megfelezte az ügyfelek által elérhető konstrukciók számát, s kisöpörte a piacról a legdrágább életbiztosításokat, az ágazat mégis alkalmazkodott, konszolidálódott – folytatta az elemző. Arra is rámutatott, hogy mindez nagyon nehéz lett volna a CIG Pannónia esetében, ha csupán egyetlen lábon állna, a kiesést azonban ellensúlyozták a nem élet üzletágak és az alapkezelés.
Arról sem szabad elfeledkezni – mondta Vágó –, hogy szeptemberben váltják törzsrészvényre a még 2012-ben kibocsátott kamatozó részvényeket. Ez jelentős hígítást hozhat, mert a kamatozó részvényeket csak akkor váltanák 1:1 alapon törzsrészvényre, ha legalább 1250 forint lenne az utolsó hat hónap átlagára. A szakértő szerint körülbelül 10 millió darab új részvénnyel kell számolni. Mindennek fényében hamarosan rendkívüli közgyűlést kell tartania a társaságnak, a legfontosabb napirend az átváltoztatható kötvények ügye és ehhez kapcsolódóan a tőkeemelés lesz, de elképzelhető, hogy az osztalékpolitika is szóba kerül.
Lassan beérhetnek a CIG Pannóniánál a már legalább két éve tartó változások is. Az elmúlt időszakban a menedzsment határozottan „ráncba szedte” a sokáig szétesésre hajló társaságot, s ennek a pozitív folyamatnak előbb-utóbb a részvényárfolyamban is jelentkeznie kell. Vágó Attila szerint a CIG Pannónia esetében 2019-ben már milliárdos nagyságrendű új eladást prognosztizálhatunk éves szinten. Ebből a tavalyi 1,3 milliárdhoz képest kétéves távlatban 1,5–2 milliárd forint közti éves eredmény adódhat. Ezzel együtt is 25-30 forint lehet két év múlva az egy részvényre jutó eredmény. Az is fontos, hogy az eredmény 40 százaléka már most sem az életbiztosításokból származik, hanem a vagyonkezelésből. Kétéves távlatban 280-300 forintos célárral kalkulálhatunk az elemző szerint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.