BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Rontottak az Apple besorolásán

A technológiai fókuszú Pacific Crest elemzőcég túlsúlyosról a szektorral azonos súlyúra rontotta az Apple részvényeinek ajánlását.

A technológiai fókuszú Pacific Crest elemzőcég túlsúlyosról a szektorral azonos súlyúra rontotta az Apple részvényeinek ajánlását. Andy Hargreaves elemző azt javasolja, inkább vásároljanak Alphabet-részvényeket abból a pénzből, amelyet az Apple-ért kapnak. Az iPhone 8 értékesítése még jól sikerülhet a cég szerint – írja a CNBC, de 2019-re már mérséklődhetnek az eladások. Az Apple részvényeit a legtöbb elemző vételre ajánlja, a TipRanks által megkérdezettek közül mindössze öt ajánlja tartásra a papírt, huszonöten vásárlást javasolnak. Eladásra egyetlen szakértő sem biztat.

Az Apple részvényei enyhe mínuszban voltak hétfőn nyitás előtt, de az idén már 34 százalékot emelkedett az árfolyamuk, májusban pedig történelmi csúcson volt. Hargreaves szerint azonban 10 dollárt is eshet a kurzus, 145 dollárig a következő 12 hónapban. A leminősítés egy, az Apple számára kiemelten fontos hét elején történt. A tegnap kezdődött WWDC fejlesztői konferencián mutathatja be ugyanis új mobil operációs rendszerét a cég. A legtöbb elemző őszre várja az új iPhone 8 piacra dobását, a vállalat ugyanis általában ősszel szokott kijönni az új mobilokkal. Hargreaves szerint októberre halaszthatják a bemutatót.

Az Apple mellett az Amazon, a Netflix és a Facebook is ott van azon technológiai papírok között, melyek árfolyama több mint 30 százalékot emelkedett az idén. A Google anyacégének, az Alphabetnek az árfolyama 26 százalékot nőtt. A hétfői nyitás előtt az Alphabet 0,9 százalékos pluszban állt. A Pacific Crest szerint érdemes beruházni a papírba, az ugyanis kiváló kockázat/megtérülés aránnyal rendelkezik, s árfolyamában magasabb felfelé mutató potenciál van, mint az Apple-ében.

Az Apple-ről közben azt írja a Nikkei gazdasági napilap, hogy a Foxconn-nal együtt beszállna a Toshiba csipüzletágába. Erről a Foxconn vezérigazgatója, Terry Gou nyilatkozott. Az még nem teljesen világos, hogy megvásárolnák-e az üzletágat, vagy csak finanszíroznának egy ilyen ügyletet. A tajvani Foxconn japán érdekeltségét, a Sharpot is beveheti az üzletbe. Az Apple nem kommentálta a hírt. A Toshiba sorsa mindenesetre e csipgyártó egység eladásán múlhat, ettől függ, hogy képes lesz-e finanszírozni a csődbe ment amerikai nukleáris egységekkel összefüggő költségeket. Az üzletágat a Toshiba 18 milliárd dollárra értékelte fel – írja a Reuters.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.