Csökkentek az úgynevezett bóvli adósbesorolású, nem pénzügyi vállalatok adósságállományának refinanszírozási kockázatai – közölte tegnapi jelentésében a Moody’s. Ennek oka, hogy a befektetők továbbra is nagy étvággyal veszik a magas hozamú papírokat, emiatt pedig javultak a lejárati szerkezetek is.
A jelentés 547, befektetésre nem ajánlott kategóriában lévő európai, közel-keleti és afrikai nagyvállalat összesen 997 milliárd dollárnak megfelelő adósságát vizsgálta. A Moody’s megállapította, hogy az adósságállomány 48 százaléka négy éven belül lejár, szemben a tavalyi 53 százalékkal. A 2018 és 2021 között évente lejáró kötvények nagy részét a „Ba” besorolású adósoknál tartják számon, amely a Moody’s módszertanában a még nem befektetésre ajánlott kategóriában a legmagasabb besorolás. A két éven belül lejáró adósságállomány 22 százalék volt a tavalyi 25 százalék után, ez pedig tovább csökkentette a kockázatokat.
A befektetői érdeklődés tovább javíthatja a Ba besorolású cégek refinanszírozási kockázatait. Az alacsonyabb, „Ca” és „Caa” besorolási sávba tartozó vállalatok két éven belül lejáró adóssághányadának aránya a teljes portfólión belül a tavalyi 8 százalékról 6,8 százalékra, azaz 14,9 milliárd dollárra csökkent. Ezen a kategórián belül a távközlési cégek aránya nőtt a legjobban, a tavalyi 6 százalék után 20 százalékra, ez 2,9 milliárd dollárt jelent. A legnagyobb arányban az energiacégek találhatók a két éven belüli lejáratú, kifejezetten spekulatív besorolású adósok között, 21 százaléknyi, 3,1 milliárd dollár értékű adóssággal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.