BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Történelmi csúcsot tesztel a hazai tőzsde

Az elmúlt két hét utolsó három napján az amerikai S&P 500 tőzsdeindex ismét emelkedő irányt vett. A jegyzés egy szűkülő csatornában mozog felfelé.

Az elmúlt két hét utolsó három napján az amerikai S&P 500 tőzsdeindex ismét emelkedő irányt vett. A jegyzés egy szűkülő csatornában mozog felfelé. A szűkülést tulajdonképpen a 2016. június 30-tól tartó elsődleges emelkedő trendcsatornán belül a november 4-i, illetve a 2017. május 18-i mélypontok által kijelölt másodlagos trendvonal okozza. Az emelkedő árfolyam számára a trendcsatorna széle lehet akadály, majd ezt követően a legközelebbi vízszintes ellenállás 2482 közelében alakulhat ki. Ha újra csökkenésbe fordul a mozgás, akkor a kurzus esése 2453, 2424, illetve 2407 közelében akadhat el. Indikátorok alapján még lehet tér az emelkedésre egy korrekció előtt.

A német DAX 30 kioldalazott a „Trump-rali” trendcsatornájából, és jelenleg is efféle mozgást végez a 12 374–12 824 közötti sávban. Most a sáv közepénél tart felfelé haladva. Az emelkedés várhatóan folyatódhat, a cél a nemrég elhagyott trendvonal visszatesztelése 12 839 közelében. Egyébként a tapasztalat szerint a sávból történő kilépés a kilépés irányával megegyező irányú, a sáv szélességével megegyező mértékű további mozgást jelez, a kilépés irányától függetlenül.

Eközben a BUX index pénteken ismét megpróbálta átlépni a 35 995-nél húzódó ellenállást, egyelőre sikertelenül. Ha a jegyzés képes lesz az említett ellenállás feletti zárásokat produkálni, akkor az 37 000 közelébe nyithat kaput. Egy csökkenés viszont 35 000 közelébe viheti szabadon a jegyzést. Az index legutóbbi csúcsai szinte azonos értékeknél alakultak ki. Az RSI indikátor ezeknek megfelelő csúcspontjai viszont csökkennek, így a két idősor között negatív divergencia alakult ki, ami a BUX csökkenését vetíti előre.

A Mol árfolyamának elsődleges trendje emelkedő, míg a másodlagos trend május 15. óta csökkenő. A legutóbbi két kereskedési napon a jegyzés igyekezett kilépni a csökkenő trend alól, azonban ez nem sikerült, így a jegyzés valószínűleg ismét „délnek” fordul, hogy újra tesztelje az emelkedő trendet. Ha a trend megtörne, ami 20 625 alatti zárások nyomán lenne egyértelmű, először 20 000 közelébe történő mozgásra nyitna utat. Amennyiben a jegyzés mégis kibújik a rövid távú csökkenő trend alól, úgy az emelkedés először 22 400 közelében akadhat el.

Az OTP Bank jegyzése egyelőre nem tudott átjutni a 9509–9615 közötti ellenállási sávon. Amennyiben ez sikerül, az a 10 000-es szint eléréséhez nyit utat. Ha nem látunk az ellenállási sáv feletti zárásokat, a kurzus 9317 közelébe eshet vissza, ahol a jegyzés a korábbinál alacsonyabb meredekségű emelkedő trendbe állhat bele. Ennek hiányában a következő támasz 8970 közelében húzódik. Utóbbi viszont annak megerősítését adhatja, hogy az árfolyamgörbén egy kettős csúcs forma alakulhat ki, ami negatív jel.

A Richter Gedeon árfolyama megtörheti a 2016. június 24-től induló emelkedő trendet. Amennyiben ez bekövetezik (6796 alatti zárások), úgy a csökkenés első akadálya 6671 lehet, amit 6462 követ. Ahhoz, hogy az emelkedő trend folytatódjon, 6966 feletti zárásokra lenne szükség, ugyanis ez jelentené a másodlagos csökkenő trend megtörését. A Magyar Telekom kurzusa a 478 közelében lévő ellenállással küzd. A sávból való felfelé kilépés 487 közelébe nyithat kaput. A sáv alja (452) felé csordogáló jegyzés előtt 466 és 456 lehet az akadály.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.