A második negyedévben az egy évvel korábbihoz képest 120 százalékkal, 2,8 milliárd dollárra nőtt a Tesla bevétele, vesztesége pedig 336 millió dollárra emelkedett 293 millió dollárról, de kisebb lett a piaci várakozásoknál.
A tőzsdei befektetők a várakozáson felüli eredményt a részvényárfolyam hat százalékos erősítésével nyugtázták a csütörtöki piaci nyitást megelőző tőzsdén kívüli forgalomban.
Az év eleje óta a részvény már ötven százalékkal erősödött és ezzel az amerikai autógyárak között a legnagyobb piaci tőkeértékhez juttatta a vállalatot. Annak ellenére is, hogy a Tesla darabszámban csak a töredékét állítja elő a General Motors, vagy a Ford termelésének.
A befektetőket leginkább az lelkesítette fel, hogy Elon Musk vezérigazgató bejelentése szerint az ütemtervnek megfelelően halad a megfizethető árkategóriás Model 3 gyártásának a felfuttatása. Az év végéig a gyártási kapacitás eléri a heti ötezret – mondta. A Tesla 2018-ra az évi 500 ezres, 2020-ra pedig az évi egymilliós gyártási kapacitás elérését irányozta elő. Tavaly a Tesla 84 ezer autót adott el két korábbi modelljéből, a Model S és Model X típusokból.
Az új típus első harminc példányának múlt hét végi átadása óta a Model 3-ra napi 1800 megrendelést regisztrál a Tesla. Musk az eredménybeszámolón tartott sajtótájékoztatón a Model 3-ra 518 ezer beérkezett megrendelésről beszélt, megjegyezve, hogy ez a visszalépésekkel együtt is 455 ezres megrendelés-állomány. A mostanában megrendelt Model 3 autókra 2018 végéig kell várni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.