BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hatezer dollár közelében járt a Bitcoin

A ralit egyrészt a Bitcoin Gold tervezett megjelenésével, illetve a még meglévő kínai Bitcoin-tőzsdék október végi bezárásával indokolják.

A Bitcoin 5877 dolláron történelmi csúcsra ért vasárnap, tegnap délutánra 5700 dollár közelébe korrigált az árfolyam. A ralit egyrészt a Bitcoin Gold tervezett megjelenésével, illetve a még meglévő kínai Bitcoin-tőzsdék október végi bezárásával indokolják. Sokan használják ki a piacon az utolsó alkalmat, hogy jüanért Bitcoint vehessenek, ez is hajtja felfelé az árfolyamot.

„A Bitcoin Gold november elején jelenhet meg, ennek a kriptodevizának az a célja, hogy valós decentralizálást hozzon a szegmensben. Elindítása egy láncelágazással, úgynevezett forkkal valósulhat meg, és az utóbbi ilyen fork – amikor a Bitcoin Cash jött létre nyáron – jó hatással volt az eredeti Bitcoin kurzusára” – mondta Szabó Dávid, a Hold Alapkezelő (korábban Con­corde Alapkezelő) portfóliómenedzsere.

Forrás: AFP

„A Bitcoin Cash megszületésekor arra lehetett számítani, hogy a Bitcoint gyengíti, mert akinek korábban volt egy Bitcoinja, annak a fork után mindkét rendszerben lett egy-egy kriptopénze. Ehelyett az történt, hogy a Bitcoin Cash augusztus közepén még 914 dollárt ért, ám most már csak 312-t. A Bitcoin ezalatt 4000 dollárról szaladt csaknem 5900-ig. Nyilván közben a Bitcoin körüli felhajtás is segítette az árfolyamot, a befektetők most is erre számítanak” – tette hozzá a Superposition Befektetési Alap menedzsere.

A Bitcoin Gold azzal akar majd hódítani, hogy a bányászatára már nem kizárólag speciális számítógépek lesznek alkalmasak. „A hagyományos Bitcoint már csak drága célgépekkel lehet bányászni, ezért a mérethatékonyság miatt viszonylag kevesen tudják ezt megtenni. A Bitcoin Goldhoz változtatni kell az algoritmuson, de ott bárki elindíthatja majd a gépén a bányászatot, és ennek lesz is értelme, mert a fölösleges kapacitással szert tehet néhány Bitcoin Goldra” – hívta fel a figyelmet a portfóliómenedzser.

A Bitcoin árfolyamát egyébként rendkívüli kilengések jellemzik, múlt hónapban a kínai Bitcoin-tőzsdék bezárásának hírére 13 százalékkal esett a kurzus. Ennek ellenére sokan optimisták a jövőt illetően. A kínai BTCC Bitcoin-tőzsde vezérigazgatója, Bobby Lee szerint 2025-ig a Bitcoin piaci kapitalizációja elérheti az ezermilliárd dollárt, de ennek akár a tízszerese is elérhető öt-tíz év alatt – tette hozzá. A fundamentális alapok hiánya miatt a növekedés ütemét nehéz megjósolni, ezért ezek legtöbbször csak egyszerű találgatásnak számítanak.

Közben Oroszország bejelentette, hogy saját kriptorubelt bocsát ki . Ennek is a blokklánc az alapja, de nem bányászható szabadon. Az orosz rubel és a kriptorubel szabadon átváltható lesz, Moszkva az online gazdaságot akarja így fejleszteni. Aki illegálisan jut kriptorubelhez, annak 13 százalékos adót kell majd fizetnie.

Mától egyébként egy módosítással titkosak maradhatnak a második legnagyobb kriptodevizával, az Ethereummal lebonyolított tranzakciók. A felhasználók anonimitása eddig is garantált volt, de most már az üzletkötések részletei is titkosíthatók. Az Ethereum árfolyama tegnap 4,7 százalékkal 340 dollárra emelkedett.

Villámgyors bankolási technológia az IBM-től

 

Áttörést hozhat a fizetési technológiában, hogy az IBM és a bankok együttműködésében egy blokklánc-technológián alapuló együttműködés indul a Csendes-óceán déli térségében. Az IBM bejelentése szerint a jelenleginél gyorsabban, akár valós időben lehet így pénzt küldeni. Az ausztrál, új-zélandi, Fidzsi-szigeteki és tongai fizetőeszközt is magában foglaló megoldással egy Bitcoin-szerű, Lumensnek hívott kriptopénzzel fizethetnek egymásnak az üzletfelek a régióban.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.