A Duna House esetében is igaz, hogy a mérlegnek két serpenyője van. Pozitívum, hogy az alaptevékenység az októberi előzetes adatok szerint erős, továbbá a bevételek és a profit is szépen nőtt. Egyre stabilabb a lengyelországi üzletág, és a menedzsment szerint az éves célok is fenntarthatók. Idén az ingatlanfejlesztések nélkül számolt adózott eredmény 850–1000 millió forint között lehet, de időarányosan sem áll rosszul a cég, eddig 769 millió forint profitot termelt. A negatív oldalra kerül viszont, hogy még mindig nagyban függ a teljesítménye a pénzügyi termékközvetítéstől, továbbá a Reviczky projektnél is vannak eladatlan lakások.
A bevétel 1,2 milliárd forintnál is erősebben alakult – mondta lapunknak Cinkotai Norbert, a KBC Equitas elemzője, s a fontosabbak közül a legtöbb szegmensben növekedést lehetett látni. Kivételként az ingatlanbefektetések visszaesése említhető, de mivel tavaly jelentős mennyiségben értékesítettek lakásokat, nem meglepő az elmaradás. Amíg a hálózati és saját irodás jutalékbevételek 20-30 százalékkal erősödtek, addig a pénzügyi termékek közvetítése több mint 50 százalékkal nőtt.
A fedezeti hányadok is erősek lettek, ez részben annak köszönhető, hogy most nem kellett számolni az alacsonyabb nyereséghányadú ingatlaneladásokkal. Az üzemi eredményhányad 22, az EBITDA-marzs pedig 24 százalékos lett, ami 2016 első negyedéve óta nem látott magas szint. Ezzel együtt továbbra is a pénzügyi termékek közvetítéséből származó nyereség adja a cégcsoport eredményének csaknem kétharmadát.
Bizakodásra ad okot a lengyel helyzet, a felvásárlás óta a Metrohouse teljesítménye egyre jobb. Közel 900 millió forintos bevételt termelt már a lengyel leány, és 20 millió forintos a működési eredmény az első kilenc hónapban.
A KBC korábbi várakozásainak mindez megfelel. A cseh teljesítmény kevésbé jó, az idei bevételek már majdnem elérték a 200 millió forintot, de az eredménysorokon közel 30 milliós mínuszt láthatunk.
Az ingatlanfejlesztésekkel kapcsolatban is inkább jó hírek érkeztek. A menedzsment szerint a költségek növekedését sikerült ellensúlyozni a magasabb árakkal, ami pozitív. Ezzel együtt az is tény, hogy elvileg heteken belül sort kellene keríteni a Reviczky Liget átadására, de a lakások 25 százaléka nem kelt még el az adott árak mellett. A vezetőség ezzel együtt 600-700 millió forintos üzemi eredményt vár, ami nagyjából 30 százalékos nyereséghányadot jelentene; ez egybevág a KBC korábbi feltételezéseivel.
Az árfolyamábrát elemezve Cinkotai Norbert arra hívta fel a figyelmet, hogy az elmúlt hónapok mozgásai után továbbra is enyhe emelkedő trendben mozog a részvény. A jelentés után 3700 forintig erősödött az árfolyam, bár itt már járt korábban a papír, és szeptember eleje óta inkább enyhe lecsorgás látható. Emiatt az elsődleges ellenállás 3850 forintnál lehet, majd pedig a lélektanilag is fontos 4000 forintnál alakulhat ki. A technikai képből is látszik, hogy túl nagy érdeklődés nincs a részvény iránt, az elmúlt hónapok eseményei a hazai piacon inkább más kispapírokra terelték a figyelmet. „Ettől függetlenül bízunk a cégben, és hosszú távon továbbra is vonzónak találjuk a jelenlegi árszinteket” – tette hozzá az elemző.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.