Az amerikai S&P 500 tőzsdeindex az új esztendő első három hetében is megállíthatatlanul emelkedett, támpontot szinte alig hagyva arra vonatkozóan, hogy meddig folytatódhat a mutató növekedése. Két olyan jelet találhatunk az index ábráin, ami legalábbis az emelkedés fékeződésére utalhat. Az egyik a napi bázisú grafikonon az, hogy a jegyzés egy exponenciális görbét leírva nő idén januárban. A másik, hogy a heti bázisú grafikonon a kurzus másodszor érte el a 2016 novembere óta tartó Trump-rali emelkedő trendcsatornájának felső szélét.
Visszakanyarodva a napi periódusú grafikonra, egy esetleges egészséges csökkenésnek legalább 100 pontos esést kellene mutatnia a jegyzésben az emelkedés utolsó hullámának Fibonacci-szintjeit tekintve. A német DAX30 index rögtön az év első kereskedési napján elért helyi minimuma által jelölt ki egy újabb emelkedő trendcsatornát, amely az emelkedés kereteit meghatározza. Ha a jegyzés át tudja lépni a 13 434– 13 500-as ellenállási sávot, a trendcsatorna felső széléhez (14 ezer) emelkedhet. Ellenkező esetben a kurzus számára a 13 173-as szint adhat támaszt, amit a trendcsatorna alsó széle követ 13 ezer közelében. A mostani kép egy árnyalattal a növekedést támogatja.
Eközben a BUX index emelkedése az új év elején elakadt, és a jegyzés oldalazásba váltott át. A kurzus immár harmadszor nem tudott megbirkózni a 40 217 közelében húzódó ellenállással. A legutóbbi kereskedési nap növekedése azt vetíti előre, hogy a kurzus ismét az ellenállás iránti „támadásra” készül. Ha az említett ellenállás feletti zárásokat tudna produkálni, akkor a 40 750 eléréséhez nyitna kaput. A 2017 decemberében kirajzolódott „W” – mint helyi minimum – segítségével berajzolható emelkedő trendcsatorna felső széle jelenleg 42 ezer közelében húzódik. A jegyzés 38 640-ig csökkenhet anélkül, hogy az emelkedő trend megtörne.
A Mol-részvények árfolyamgrafikonja szerint a kurzus ismét azzal próbálkozik, hogy a 3066 közelében húzódó ellenállási szint fölé kerüljön. E lépés a 3140 forintos árfolyam újbóli elérését tenné lehetővé, majd ezt a 3200-as követheti. Ellenkező esetben a kurzus a 2017. december 8-án indult emelkedő trend vonalát tesztelheti. Ha a trend letörik, a jegyzés számára a legközelebbi támasz 2930.
Az OTP Bank árfolyama ismét a 10 970 forintos ellenállás meghódításával küzd. A helyzet – nem meglepő módon – hasonlít a BUX rajzolatában látottakhoz. A december elején hagyott helyi minimum segítségével rajzolható be az az aktuális emelkedő trendcsatorna, amely most a bankrészvények árfolyammozgásának teret szab. Ha a jegyzés meg tudja haladni az említett ellenállási szintet, ezzel a lépéssel a trendcsatorna felső szélének elérésére nyílik tér 11 620 közelében. Ha a jegyzés az ellenállásról délnek fordulna, a legközelebbi támasz
10 630 közelében helyezkedhet el, az árfolyam pedig 10 370-ig eshet anélkül, hogy az aktuális emelkedő trend megsérülne.
A Richter Gedeon árfolyama november vége óta csökkenő trendben mozog. A jegyzés számára a 6680-as szint próbál támaszt adni. Amennyiben a kurzus a trend alatt marad, a támasz feltehetően elesik, és a jegyzés 6550, majd 6350 közelébe csúszhat vissza. Ha az árfolyam kibújik a csökkenő trend alól, akkor 6805, majd 6950 következhet. Az indikátorok képe inkább kissé a csökkenés pártján van. A Magyar Telekom jegyzése visszakapaszkodott a 467 közelében húzódó ellenállás fölé, és emelkedő trendben halad. A következő lehetséges ellenállás 478 közelében lehet. Ha az emelkedő trend megtörne, a jegyzés ismét a 467-es, majd a 462-es támaszt tesztelheti.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.