Az S&P 500 amerikai tőzsdeindex az elmúlt év utolsó napjait szinte egy helyben toporogva töltötte. Jelentősebb napon belüli ingadozás csak az esztendő utolsó kereskedési napján volt. Az árfolyamgrafikon év végi képe alapján a jegyzés továbbra is az augusztus végén indult emelkedő trendben halad, jelenleg éppen oldalazva. A trend megtörésére 2645 alatti zárások nyomán számíthatnánk. Ez mintegy 30 pontos esetleges korrekciót enged az index számára, a trend megtörése nélkül. Ezt követően 2650 és 2620 közelében lehetnek potenciális támaszok. Az emelkedő trend megtöréséig viszont az elsődleges várakozás a további emelkedés lehet, amelynek útjában a legutóbbi, egyben történelmi csúcs, a trendcsatorna felső széle, majd pedig a 2400–2474 között lezajlott csökkenésre mért Fibonacci korrekciós szintek közül a 423,5 százalékos (2712) képezhet akadályt.
Az, hogy az indikátorok a csökkenést támogatják, az utóbbi években önmagában kevés segítséget nyújt. Eközben a német DAX 30 index nem tudott tartósan felfelé kilépni a 12 917–13 192 közötti kereskedési sávból, sőt ismét csökkenő trendbe került. A csökkenő trendcsatorna trendvonala és a 12 917 közelében húzódó támasz vonala által bezárt háromszög területéről a jegyzés várhatóan lefelé, a támasz irányába lép majd ki. A csökkenés mértéke a háromszög magasságával lesz egyenlő a tapasztalat szerint. Ebből az adódik, hogy a kurzus 12 260 közelébe eshet vissza, addig a 12 489–12 400 közötti sáv lehet akadály.
A BÉT hivatalos indexe, a BUX egy W formációt alkotva ismét észak felé vette az irányt. A jegyzés a nyakvonal átlépése után a 40 217–37 494 közötti csökkenésre mért Fibonacci korrekciós szintek közül már a 61,8 százalékost is képes volt meghaladni. Ha továbbra is e felett a szint felett produkál zárásokat az index, akkor a kurzus felpattanhat a legutóbbi csúcs (40 217) szintjéhez. Ellenkező esetben az index a 38 640 közelében húzódó „nyakvonalat” tesztelheti vissza, ennek letörése esetén pedig ismét 37 500 közelébe eshet.
A Mol részvényeinek jegyzése az árfolyam 2016 eleje óta tartó emelkedő trendvonalához esett vissza, és jelenleg annak mentén kúszik felfelé. Az emelkedés a november eleje óta tartó csökkenő trenden belül zajlik, másodlagosan. Ezen kívül az emelkedő trend vonala és a 3066 forint közelében húzódó ellenállás egy olyan háromszöget zár be, amelynek területét az árfolyam általában a vízszintes oldal felé, esetünkben felfelé hagyja el. Ha ez megtörténik, az arra is esélyt ad, hogy a november óta tartó csökkenő trend megtörjön. A háromszög magassága alapján az emelkedés céljául a 3200-as árfolyamszint adható meg. Ha a jegyzés letörné a majdnem két éve tartó emelkedő trendet, akkor a kurzus a csökkenő trend csatornájának aljához eshet, betöltve ezzel a 2833–2860 között hagyott rést is.
Az OTP Bank árfolyama szintén W formával fordult ismét emelkedő irányba. A BUX-hoz hasonlóan a bankrészvények jegyzése is meghaladta a W forma bal szárát adó csökkenés 61,8 százalékos Fibonacci-szintjét, illetve visszatért a június óta tartó emelkedő trend fölé. Amennyiben a kurzus továbbra is az említett Fibonacci-szint feletti zárásokat produkál, úgy az árfolyam a legutóbbi csúcs (10 980) közelébe emelkedhet. Ha viszont a támaszszint letörne, akkor a jegyzés először a nyakvonalhoz (10 370) esne vissza, amit pedig a W alja követhet 9937 közelében.
A Richter Gedeon részvényeinek esetében a jegyzés a június óta tartó csökkenő elsődleges trendben halad tovább. Pillanatnyilag a trendcsatorna alsó szélétől elrugaszkodó jegyzés a 6805 közelében húzódó ellenállással küzd. Ha sikerül átlépnie, a trendcsatorna felső széléhez nyílik tér, amely 7050 forintnál van. Ellenkező esetben a jegyzés a 6550–6600-as sáv közelébe eshet vissza, ezt pedig 6400 követi.
A Magyar Telekom részvényeinek jegyzése újra átlépte lefelé a 462–478 forint közötti kereskedési sáv alsó szélét. A kurzus várhatóan tovább csökken, a jegyzés a 456 és a 452 közelében lévő támaszokat tesztelheti. Ha a kurzus visszatérne az említett kereskedési sávba, akkor ott legközelebb 467 közelében várná ellenállás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.