A lehetőség csehországi bevezetése óta sok ezer megrendelésből származó több százezer euró értékű bevételre tett szert a vállalat. Az átlagos kosárérték 290 euró körül mozog, a legnagyobb, kriptovalutával kiegyenlített rendelés értéke pedig meghaladta a 21 ezer eurót.
A leggyakrabban grafikus kártyákért, táblagépekért és okostelefonokért fizetnek a vásárlók bitcoinnal – mondta a Világgazdaságnak Jan Sadílek marketingvezető. Kiemelte, hogy technológiailag nem egyszerű bitcoinnal fizetni. Ehhez a Bitcoinpay a fizetési kapu, a SatoshiLabs pedig a Trezor Bitcoin hardwerpénztárca beszállítójaként működik együtt.
Az Alzánál hamarosan további kriptovaluták – a litecoin és az ethereum – is használhatók lesznek internetes fizetésre.
A prágai központú Alza a 2016-os 644 millió eurós forgalom után tavaly nagyot ugorva rekordnak számító 820 milliós árbevételt ért el. A magyarországi piacon az első három online kereskedő közé vágyó cég hétvégente is kiszállít csomagot, de a vásárlók az önkiszolgáló bokszokat is használhatják rendeléseik átvételére. Petr Bena értékesítési és beszerzési igazgató az idén már 14-15 milliárd forintos magyarországi forgalomra számít. Összehasonlításképp: a tíz legnagyobb webáruház évente mintegy 110 milliárd forintot hasít ki a hazai e-kereskedelemből.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.