A papírok kibocsátási árát 32,5 eurón állapították meg az elsődleges részvénykibocsátás, az IPO során. Ez az eredeti kiíráshoz képest már a szűkített 30–36 eurós sáv középső része alatt helyezkedik el. A sávot vélhetően a koncentráltabb ajánlatok miatt szűkítették. A tervezett 25 százalékos közkézhányad helyett végül csak a DWS 22,5 százalékát értékesítette a Deutsche Bank.
A DWS piaci kapitalizációja 6,5 milliárd euró, a bank pedig 1,4 milliárd eurót vont be az IPO-val. A nagybefektetők közül a japán Nippon Life 5 százalékos, a francia Tikehau Capital pedig 4 százalék alatti részesedést szerzett az összesen 700 milliárd eurós vagyont kezelő DWS-ben.
Az elemzők véleménye szerint az elmúlt napok piaci turbulenciái miatt voltak viszonylag óvatosak a befektetők, de az IPO a körülményekhez képest jól sikerült. Annak nem tulajdonítottak nagy jelentőséget, hogy a közkézhányad a tervezettnél alacsonyabb lett.
Magyarországról is elérhetők a DWS alapjai, de jellemzően elég alacsony az érdeklődés irántuk az alapkezelőknél és a privát bankoknál is. Néhányuknál alapból megtalálhatók a termékpalettában, de külön kérésre azoknál is elérhetők, amelyeknél a DWS konstrukciói a nemzetközi alapok díjjegyzékében nem szerepelnek. Évekkel ezelőtt az OTP Alapkezelő kínált alapokat a DWS közreműködésével, de ez az együttműködés véget ért. Az alapkezelőknél többnyire kedveltebbek az itthoni összeállítású nemzetközi alapok, és alacsony a befektetői érdeklődés a külföldi alapkezelők termékei iránt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.