Minden ötödik intézményi befektető fontolgatja, hogy a következő 12 hónapban beszáll a digitális devizák kereskedésébe – derült ki a Reuters hírügynökség felmérésének kedden ismertetett eredményeiből.
A több mint négyszáz válaszadó – például jelentős alapkezelők, fedezeti tőkealapok és a legnagyobb bankok – közül azok, amelyek kereskedni akarnak kriptodevizákkal, például a bitcoinnal,
70 százaléka már a következő 3-6 hónapban bele is vágna a tevékenységbe.
Tavaly a kriptodevizák árfolyamának robbanásszerű emelkedése hatalmas kisbefektetői érdeklődést váltott ki, és elemzők az intézményei befektetések emelkedésére is számítottak, noha a szabályozó hatóságok gyakran figyelmeztettek arra, hogy a digitális devizákkal való kereskedés rendkívül kockázatos.
A kriptodevizák árfolyama idén, heves ingadozások közepette, jelentősen csökkent, így bírálói újult erővel figyelmeztettek arra, hogy ez a piac egy buborék, és a befektetőknek távol kell tartaniuk magukat tőle.
Az investing.com című gazdasági honlap viszont éppen két hete arról számolt be, hogy
egy sor pénzügyi mogul, köztük a digitális devizákról korábban igen szkeptikusan nyilatkozó Soros György vagy éppen a Rockefeller család, pozíciókat vett fel a kriptodevizapiacokon.
Soros György januárban a davosi világgazdasági fórumon még buboréknak nevezte a digitális devizákat, két hónappal később viszont a 26 milliárd dollárt mozgató Soros Alapkezelő (Soros Fund Management) beszállt a kriptodevizák kereskedésébe.
A Rockefeller család kockázatitőke-befektető cége, a Venrock más utat választott: április elején együttműködésre lépett a CoinFund nevű kriptodevizakereskedési csoporttal.
A világ legnagyobb és legismertebb digitális devizája a bitcoin. Az egyik széles körben elfogadott bitcoin árfolyamindex, a Coindesk indexe – amely a legnagyobb kereskedési platformok jegyzéseinek átlagát mutatja – 9297,30 dolláron, 4,02 százalékos nyereségben állt kedden kora délután.
Történelmi csúcsértékét tavaly december 18-án érte el 19 511 dolláron, míg március végén 7 ezer dollár alatt is járt az árfolyam.
A vezető digitális valuták április 6-a óta 20–60 százalékot drágultak, a bitcoin ára 6600 dollárról 8100 fölé emelkedett, az etheré 360 dolláros jegyzésről 520 dollárra ugrott, a ripple pedig 46 centről csaknem 70 centig ralizott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.