BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A nettó adósságállomány-várakozás csökkenése miatt emelte enyhén a társaság célárfolyamát az OTP elemzője

A hosszú és rövid lejáratú hitelekből a készpénzállományt kivonva megkapott nettó adósságállomány 2,34 milliárd forintot tehet ki a pénzügyi év végén.

A korábbi 17 781 forintról 17 891 forintra emelte a Zwack célárfolyamát pénteken közzétett elemzésében az OTP Bank.

„Az előrejelzéseinkre építő modellünkben a nettó adósság változása az, ami magyarázza a részvényérték kismértékű változását, a korábbiakhoz képest valamivel magasabb készpénzállománnyal számolunk, ez indokolta a csekély, 0,6 százalékos emelést.

A hosszú és rövid lejáratú hitelekből a készpénzállományt kivonva megkapott nettó adósságállomány 2,34 milliárd forintot tehet ki a pénzügyi év végén.

A negyedévvel korábbi előrejelzésünkben a készpénzállományra vonatkozó várakozásunk 2,6 milliárd forint volt, de ez most 2,8 milliárd forintra nőtt, miközben az adósságállomány lényegében nem változott” – mondta lapunknak Rátkai Orsolya, az OTP Bank elemzési központjának elemzője.

A befektetők jól fogadták a Zwack szerdai gyorsjelentését. Csütörtökön 0,9 százalékkal, pénteken napközben újabb 0,9 százalékkal emelkedett a kurzus, bár a nap végére visszatért a csütörtöki zárószintre. Az első napi 150 forintos plusz (és annak megtartása) így is számottevő az amúgy nem túl nagy forgalmú papírnál. Utoljára február elején járt a pénteki maximumot jelentő 17 700 forinton az árfolyam.

Fotó: Kallus György

„A teljes pénzügyi év nem sikerült rosszul, a profit a társaság korábbi várakozásait is meghaladta, de az árbevétel tekintetében a január–márciusi időszaktól a gazdasági növekedés és a fogyasztásbővülés alapján többet lehetett várni folyóáron, annak ellenére, hogy ez az időszak hagyományosan a legrosszabb a cég életében. Az elmúlt negyedévben a hazai értékesítés 4 százalékkal esett, amit a húsvét sem támogatott.

A negatív hatást ellensúlyozta az export 8 százalékos emelkedése.

Utóbbi azonban akár egyszeri hatás is lehetett, mivel Németországba ekkor szállították ki a nyári promóciós termékeket” – tette hozzá Rátkai Orsolya.

A szakértő szerint a pénzügyi év negyedik negyede olyan szempontból is érdekesnek bizonyult, hogy ez volt az első Kalinka-hatástól mentes három hónapos időszak.

Az első naptári negyedévből azonban nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni, mert a Zwack eredményei hagyományosan nem ilyenkor képződnek. A január–márciusi időszakban szezonálisan alacsonyabbak a bevételek, miközben a dolgozókat fizetni kell, és az alapanyagokra, a működésre ugyanúgy kell költeni, mint máskor

– fűzte hozzá az elemző.

A teljes cikket a Világgazdaság hétfői számában olvashatja

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.