Átalakulóban van a vagyonos ügyfelek igénye a pénzügyi szolgáltatások terén: a korábbi aktív vagyonkezelés iránt egyre kevesebben érdeklődnek, a felgyorsult piaci környezet okán egyre többen akarják szakértőkre bízni a portfóliókkal kapcsolatos befektetési döntéseket. Kállay András, az Erste csoport private banking kompetenciaközpontjának vezetője szerint a generációváltás után még inkább előtérbe kerülhet ez a fajta szolgáltatás, hisz
Az Erste anyavállalata már tizenöt éve elindította a Diszkrecionális Portfólió Menedzsment (DPM) üzletágát, s 5,5 éve Magyarországon is elérhető a szolgáltatás. Thomas Bobek, az Erste csoport DPM-vezetője szerint alapként határozták meg, hogy az ügyfelek a szolgáltatáson belül valóban úgy érezzék, a preferenciáik és kockázati hajlandóságuk alapján egyedi befektetési politika mellett fektethetik be a pénzüket. Az akkor megfogalmazott elvekre ma alapvetően ráerősít a MiFID II. szabályozás, csakugyan minden ügyfélnek egyedi megoldást kell kínálni – emlékeztetett Kállay András. A szakember szerint a DPM lehet a magyar piacra jellemző csapdahelyzetből kivezető út is.
Cserébe ezért negyedévente valóban alapos tájékoztatást kapnak a portfólió aktuális állapotáról, a tanácsolt változtatásokról. Szerencsére – mondta Kállay András – a honi DPM-portfóliók teljesítménye lehetővé tette a jutalékok kifizetését, hisz a mintegy ezer hazai DPM-ügyfél az átlagos pb-kliensekhez képest nagyobb mértékben – jellemzően 20–45 százalékban – választ részvénybefektetést, a piacok teljesítménye pedig szép hasznot hoz az ügyfeleknek.
A teljes cikket a Világgazdaság szerdai számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.