Bejegyezte a Fővárosi Törvényszék Cégbírósága a SET Group március 29-én közzétett zárt körű tőkeemelését, s a társaság jegyzett tőkéjét 855,5 millió forintra módosította. A társaság rendkívüli közgyűlése még február 9-én hatalmazta fel az igazgatóságot az alaptőke legfeljebb 10 milliárd forinttal történő felemelésére a következő öt évben. A most bejegyzett tőkeemelés ennek volt az első lépcsője.
Bathó Ferenc és Fürst Gábor befektetők
150 millió forint tőkeemelést hajtottak végre a SET Groupban oly módon, hogy az összegből 50 millió forint a társaság jegyzett alaptőkéjét, míg a fennmaradó 100 millió forint a tőketartalékát növelte.
Bathó Ferenc 120 millió forinttal, Fürst Gábor pedig 30 millió forinttal vállalt részt az ügyletben.
A legfontosabb most a társaság konszolidációja – mondta a Világgazdaságnak Orbók Ádám stratégiai igazgató, hozzátéve: további tőkeemelések állnak előkészítés alatt, és hamarosan megkezdődhetnek a végleges tárgyalások.
Mint mondta, az is fontos, hogy május végén várható a két új üzletág beindítása. Az egyik az úgynevezett jövőteremtés, amely széles körben, elérhető áron kínál olyan innovatív technológiákra épülő szolgáltatásokat, mint például a blokklánctechnológia, a másik az úgynevezett értékmegőrzés, amely a kkv-szektorban a visszavonulásra készülő, cégüket személyesen vezető tulajdonosoknak keltheti fel az érdeklődését. Ebben a vállalati körben ugyanis minden harmadik cégnek óriási kihívás az alapító-tulajdonos, egyben vezető menedzser utódlása. A SET Group a generációváltásra kínál megoldást:
a cégek vezetését egy különböző területeken jártas szakemberekből álló tíztagú testület veszi át, amely egy kihelyezett menedzseren keresztül irányítja a céget.
Az első évben párhuzamosan történik a leányvállalatok menedzselése, majd a korábbi vezetőség lassan a háttérbe vonul.
A SET Group kereskedését május 7-én felfüggesztették, ráadásul 5,5 millió forintos felügyeleti bírságot is kapott, mert nem tette közzé időben a tavalyi éves konszolidált beszámolót. Ezt a hiányosságot még aznap pótolta a társaság, és a kereskedést május 11-én visszaállította a BÉT. A csúszás oka az volt, hogy egy tavaly indított MNB-célvizsgálat eredményére vártak, s a közgyűlést ugyan összehívták időben, de az határozatképtelen volt, ezért nem fogadták el április végéig a beszámolót.
A teljes cikket a Világgazdaság szerdai számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.