BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több mint ezer pontot esett a héten a BUX

Csökkent a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe az elmúlt héten, a BUX 35 758,06 ponton fejezte be a hetet, az előző heti záróértékénél 1012,87 ponttal, 2,75 százalékkal alacsonyabban.

A részvénypiac forgalma a négynapos kereskedési héten 51,60 milliárd forint volt, az előző héten elért 61,89 milliárd forint után, a vezető részvények ára csökkent.

Az Equilor Befektetési Zrt. tőzsdei elemzése szerint ezen a héten is eladói nyomás alatt voltak a feltörekvő piaci devizák, emiatt a török jegybank szerdán 300 bázispontos kamatemelésről határozott, amellyel – egyelőre – sikerült megállítani a török líra intenzív gyengülését.

Kedden tartott kamatdöntő ülést a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa, a várakozásoknak megfelelően nem változtak a kamatszintek és a monetáris keretrendszer. A jegybank kommentálta az elmúlt hetek piaci eseményeit, de kiemelte, hogy továbbra is az inflációs cél fenntartható elérése szempontjából értékelik a folyamatokat. Az inflációs cél fenntartható elérését továbbra is 2019. közepére várják. Mivel a közlemény nem tartalmazott a forintra vonatkozó iránymutatást, a megjelenését követően gyengülni kezdett a hazai fizetőeszköz, és a hét további részében is a 318-as szint felett stabilizálódott az euró forintárfolyama, az Equilor így egyelőre nem számít a forint visszaerősödésére.

A magyar részvénypiac is lefelé tartott kedden és szerdán, majd csütörtökön indult egy pozitív korrekció, de továbbra is erőtlen a piac, egyelőre nem számítanak tartós fordulatra az Equilor elemzői.

Az OTP célárfolyamát a Goldman Sachs 11 000 forintról 11 200 forintra emelte, az ajánlás továbbra is semleges. Az OTP-ről pénteken lekerült az osztalékszelvény, a befektetőknek júniusban 221 forint osztalékot fizet a vállalat részvényenként.

Fotó: Móricz-Sabján Simon

Az elemzés felidézte: jövőre tőzsdére mehet az MKB Bank, erről Balog Ádám vezérigazgató beszélt a Bloomberg hírügynökségnek a hét közepén. A tervek szerint már az év elején megtörténne az MKB részvények 20-30 százalékának tőzsdére vitele, a tranzakciót követően a bank az 5-6. legnagyobb kapitalizációjú vállalat lenne a BÉT-en, és felpezsdítené a budapesti részvénypiacot, hiszen hosszú ideje nem volt hasonló volumenű bevezetés – írta elemzésében az Equilor Befektetési Zrt.

  • A Richter 4,83 százalékos csökkenéssel fejezte be a hetet, pénteken 5325 forinton zárt, heti összforgalma megközelítette a 9,76 milliárd forintot.
  • Az OTP részvényei 4,31 százalékkal gyengültek a héten, a bankpapír 10 000 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma meghaladta a 26,68 milliárd forintot.
  • A Mol árfolyama egy hét alatt 2,89 százalékkal csökkent, a papír 2624 forinton zárt pénteken, heti forgalma megközelítette a 10,88 milliárd forintot.
  • A Magyar Telekom árfolyama a héten 0,48 százalékkal mérséklődött, a hét utolsó kereskedési napján 417 forinton zárt, heti forgalma több mint 937 millió forint volt.
  • A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 4101,25 ponton zárt pénteken, 76,94 ponttal, 1,84 százalékkal csökkent az előző héthez képest.

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább a címoldalra

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.