Az aktívum 597 millió euróval több az előző negyedévéinél és 49 millió euróval meghaladja az egy évvel korábbit is. A tavalyi negyedik negyedévhez képest az áruforgalmi többlet 184 millióval 374 millió euróra nőtt, a szolgáltatások kereskedelméből eredő aktívum 1,785 milliárd eurós összege szerény 9 millió euróval emelkedett negyedéves összehasonlításban, de 342 millió euróval nőtt az egy évvel korábbihoz képest.
Az ország külső pénzügyi helyzetének alakulását jellemző átfogó mutató,
a folyó fizetési mérleg és a tőkemérleg együttes egyenlegéből számolt finanszírozási képesség 2,148 milliárd euró többletet mutatott az első negyedévben,
ami több mint háromszorosa a 2017-es negyedik negyedévi 672 millió eurónak és 875 millió euróval több az egy évvel korábbinál.
Az MNB adatai szerint a fizetési mérleg magasabb többlete mellett ebben az uniós átutalások 1,113 milliárd eurónyi összege is szerepet játszott, miután két év után először lépte át az 1 milliárd eurót, 667 millióval több az előző negyedévinél és 815 millió euróval az egy évvel korábbinál.
A szezonális hatások kiszűrésével a finanszírozási képesség első negyedévi mutatója 1831 millió euró többletet jelez, ami a negyedéves GDP 5,6 százalékának felel meg a tavaly negyedik negyedévi 1,8 és az egy évvel korábbi 5 százalék után.
Negyedéves összevetésben csökkent a jövedelmek kivonása is 240 millió euróval 1,030 milliárd euróra,
ezen belül a közvetlen működőtőke befektetések után hazautalt profit 230 millió euróval 1,763 milliárdra mérséklődött.
A pénzügyi mérleg adatai szerint a közvetlen tőkebefektetéseken 418 millió euró nettó forrásbeáramlás történt az első negyedévben a külföldiek befektetései Magyarországon 454 millió euróval nőttek, a magyar befektetések külföldön 37 millió euróval nőttek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.