Jelentős stratégiaváltáson ment keresztül 2014-ben, és az elmúlt három évben már nyereséges volt a CIG Pannónia – jelentette ki Kádár Gabriella, a cég vezérigazgatója. 2015-ben 928 millió forint, 2016-ban 724 millió forint volt a társaság adózott eredménye, tavaly viszont már meghaladta a 2,5 milliárd forintot is.
A mostani teljesítménnyel a piac hetedik-nyolcadik helyén vagyunk, ami a középmezőny eleje, ugyanez a helyzet a vagyonbiztosítónkkal is. Mind a két cégünk tőkeerős, nem jelentett gondot az S2 tőkemegfelelés – tette hozzá Kádár Gabriella, hozzátéve,
a CIG Pannóniának újabb akvizíciós terveik vannak.
A kereszttulajdonlás révén még erősebbnek tudható partneri kapcsolatunktól azt várjuk, hogy az elkövetkező években az értékesítési kapacitásnövelésen tudunk majd dolgozni – fogalmazott.
A zászlóshajó nyugdíjbiztosítások mellett egyre nagyobb szerepet hasítanak ki a társaságok biztosításai is. Kádár Gabriella úgy véli, hogy a következő három évben megduplázzák majd az üzleti teljesítményüket, ami reményeik szerint az árfolyamukon is meg fog majd látszani.
Schilling Dániel, a Duna House befektetési kapcsolattartója és akvizíciós tevékenységének vezetője előadásában elmondta, hogy cégcsoportjuk tevékenységének alapja az ingatlanközvetítés, ezzel indultak el 20 éve. Később pénzügyi termékek is bekerültek a portfólióba (például lakásbiztosítás, lakástakarék), majd különböző kiegészítő szolgáltatásokkal és ingatlanbefektetésekkel is bővítettek.
Cégcsoportjuk 5 milliárdos árbevételt ért el tavaly, jelen vannak még Csehországban és Lengyelországban is, árbevételük 31 százaléka már innen érkezik.
Stratégiájukról elmondta, hogy Lengyelországban növelnék jelenlétüket, újabb irodák nyitását tervezik. Magyarországon 5-20 százalékos piaci bővüléssel számolnak.
Kérdésre válaszolva elmondta, hogy valóban adná magát Szlovákia, mint a terjeszkedés következő állomása, azonban északi szomszédunk túl kicsi a Duna House-nak a további terjeszkedéshez. Hozzátette ugyanakkor, hogy terveznek további akvizíciókat.
Székely Gábor, az Appeninn Nyrt. operatív igazgatója elmondta, hogy cégük új stratégiája három pilléren alapszik: ingatlanfejlesztéssel eddig nem foglalkoztak, de elérkezettnek látták az időt, hogy ezzel is bővüljön a cég tevékenysége. További fejlesztési lehetőségek adódnak például az iroda és kiskereskedelmi piacon, valamint szintén fontos stratégiai elem a Konzum-Opus csoport szinergiáinak kihasználása is.
2020-ra több mint hatszorosára, 479 millió euróra növelnék az Appeninn bruttó eszközértékét a tavalyihoz képest. A nettó eszközértéket hétszeresére növelnék öt év alatt, míg az egy részvényre jutó nettó eszközérték négyszeres, az EBITDA 17-szeres pozitív változását várják.
Előzetes számításaik szerint várhatóan 2020-tól fizethetnek osztalékot a részvényeseiknek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.