Vegyesen, zömében negatív irányban mozogtak a vezető ázsiai indexek szerda reggel. A japán Nikkei 0,21 százalékot gyengült negyed hétig, és nagyobb veszteséget könyvelhettek el a kínai börzék is. A sanghaji tőzsde mutatója 0,69 százalékot, a hongkongi Hang Seng pedig 1 százalékot esett. Az indiai Sensex stagnált, ahogy a szingapóri börze is csak 0,03 százalékkal tudott gyarapodni, míg az Asia Dow 0,18 százalékos pluszban járt ugyanekkor.
Erős kezdés után veszteségbe fordultak a rövidített kereskedési idő végére kedden az amerikai tőzsdeindexek:
A DJIA-30 index 0,54 százalék,
az S&P-500 index 0,43 százalék,
a Nasdaq Composite index 0,86 százalék veszteséggel fejezte be a napot.
Nagy nyereséggel zártak ugyanakkor tegnap a főbb európai értékpapírpiacok:
A páneurópai FTSE Eurofirst 300 index 0,79 százalékkal, a Stoxx 600 index 0,78 százalékkal emelkedett zárásra, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,98 százalék erősödéssel zárt.
A londoni FTSE-100 index 0,52 százalék erősödést mutatott,
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 336,55 pontos, 0,94 százalékos emelkedéssel, 36 204,30 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 6,2 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége erősödött az előző napi záráshoz képest.
Drágult szerda reggelre a kőolaj. A Brent hordóját 78,13 dolláron, 0,48 százalékkal magasabban jegyezték hét óra után, míg a WTI 74,61 dolláron forgott, 0,63 százalékkal drágábban.
Erősödött, de a kedd esti szinthez képest csak minimálisan mozdult el szerda kora reggelre a forint árfolyama a főbb devizákhoz képest a bankközi piacon. Szerda reggel fél hétkor
Az euró árfolyama sem mozdult érdemben a dollárral szemben, kedd este 1,1661 dollárt, szerda reggel 1,1665 dollárt ért.
Gyengült a bitcoin, a kriptovaluta egysége 6462 dollárt ért reggel negyed nyolckor, ami 2,18 százalékos mínuszt jelent.
A Mol Nyrt. hét forinttal emelte szerdától a 95-ös benzin és öt forinttal a gázolaj literenkénti árát. Az emeléssel a benzin literenkénti átlagára 399 forintra, a gázolajé 407 forintra nőtt.
Szerdán a fátyol- és gomolyfelhők mellett sok napsütés várható, de az ország déli és nyugati részén több lesz a felhő – írja országos előrejelzésében az OMSZ. Záporokra, illetve néhol zivatarra a Dunántúlon és a Dél-Alföldön van esély, egy-egy helyen nagyobb mennyiségű csapadék is hullhat. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de az Észak-Alföldön időnként megélénkülhet a nyugati szél, illetve zivatarokat kísérhetik erős, viharos széllökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet 26 és 32 fok között alakul, az Alföld középső területein lehet a legmelegebb. Késő estére 17 és 24 fok közé hűl le a levegő.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.